! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Zeytin Posası: Zeytin Yağı elde edildikten sonra arta kalan zaytin parçalarının(çekirdek, kabul, posa... vb.) sıkıştırılarak bir araya getirilmesiyle oluşur. Bunların yanıcı madde haline gelmeleri için güneş altında kurutulması gerekmektedir ve fazla yer kaplamaması için de yan yana dizilir. Fonda oluşan silindir dokular bu görüntülerden elde edilmiştir. Tam istediğim gibi sonuç olmadılar. Çünkü fotoğraf makinem görüntü kalitesi ve ayrıntı çekme konusunda oldukça zayıf. Hâlihazırdaki malzemeyle yapılan düzenleme kendi görüntülerimle desenlenmiştir.

Dijital düzenlemeler olmaları onların resimsel değerlerinden uzaklaştığı anlamına gelmez. Tasarım, kaynağını aynı yerden alır. Bu nedenle Plâstik değerler varlığını koruduğu sürece, tekniği dijital tasarım ama adı resim olur her zaman. Diğer dijital tasarımlarım( 1 - 2 ) için de aynı şey geçerlidir.

Posa Serisi / 2005İSİMSİZ - DİJİTAL BASKI - 65cmX90cm - 2005
İSİMSİZ - DİJİTAL BASKI - 60cmX90cm - 2005


İSİMSİZ - DİJİTAL BASKI - 90cm x 120cm - 2006
İSİMSİZ - DİJİTAL BASKI - 90cm x 100cm - 2006


Ö.S.D.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......