! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Adını, sergide dağıtılan nevi pilavlardan alan sergi, "Mezuniyet Sergisi"dir. Sergi, belki de okul sergi salonu tarihinde hiç karşılaşılmamış bir sunum ve bütünlükle neticelenmiştir.

Sergi, 2005'te mezun olan, 4/R1 Nur Gökbulut atölyesi öğrencilerinin Yıl Sonu Sergisi'ni kapsar.

Sergi Katılımcıları:
 • Yasemin KAYABAŞI
 • Elmas YALÇIN
 • Ömer SAYLIK
 • Nihal AYGENER
 • Ebru AYDINLI
 • Feride ŞAHİN
 • Kadriye KARATAŞ
 • Sevil KEÇECİ
 • Süheyla AKIN
 • Güllü DİNÇ
 • H.Cevahir ÖZER
 • Berna SİNEREN
 • Ezgi ÜNAL- Pilav Üstü Sergi -
Yılsonu Atölye Resim Sergisi

2005 Nisan
Gazi Üniversitesi E.F. Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı Sergi Salonu
(Ankara)

AfişDavetiye

Çalışmalardan Örnekler

Yasemin KAYABAŞI
Elmas YALÇIN

Ömer SAYLIK

Nihal AYGENER

Ebru AYDINLI

Feride ŞAHİNKadriye KARATAŞ


Sevil KEÇECİ


Süheyla AKIN
Güllü DİNÇ

H.Cevahir ÖZER

Berna SİNEREN

Ezgi ÜNAL


Sergi Görüntüleri
Atölye GörüntüleriMezuniyet
son sananlar oldu
sondan önce
hepsi son oldu
sondan önce

Ö.S.D.

Sergi İçin Yazı

PİLÂV ÜSTÜ SERGİ

Biz 4R1 öğrencileri olarak, 04.04.2005 tarihinde açmış olduğumuz “Pilâv Üstü Sergi”nin, baş mimarı, hocamız Nur GÖKBULUT’a, ilgi, emeği ve desteğinden ötürü ve her şeyden önemlisi eğitimci yönüyle bizi bu günlere taşıdığı için, ben ve arkadaşlarım adına kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

“Pilâv Üstü Sergi”mizin gerek fikir aşamasında, gerekse resimlerimizin oluşum aşamasında yaşanan geceli gündüzlü çalışmamızın derin yorgunluğunu, sergiyi gezen diğer hocalarımızın ve arkadaşlarımızın olumlu eleştirileriyle üzerimizden atmayı başardık.

Kuşkusuz, resim yapmak bir gereksinim ve anlatma biçimi! Öyle zannediyorum ki bu uğraşı sevmek ve ona emek vermekte, sanatın bu alanı için farz olan etmenler. Biz öğretmen adaylarının, yarın, öğrencilerinin karşısına bu nitelikte bir bilgi donanımıyla çıkması gerektiğinin bilincindeyiz. Çünkü didaktik yönü bir yana, resmi, bir ifade aracı olarak öğrencilere verebilmek, kazandırmak ayrıca “sanat eğitimcisi” yönümüzle de biz resim öğretmenlerine düşen ve asıl olan görevlerden biridir.

Ana Sanat Atölye çalışmalarımız, her ne kadar kısıtlı zaman ve koşullarda gerçekleşse de, bu yaptığımız çalışmaları heves ve azimle gerçekleştirmiş olmanın sevincini taşımaktayız. Her bir arkadaşımın kendi üslûp ve çalışma özgünlüğünü ortaya koyduğunun kanaatindeyim. “Pilâv Üstü Sergi”mizin, klâsik resim sergilerinden farklı, aynı zamanda kendi içinde bütünlüğü olan bir ağırlığa sahip olduğunu da vurgulamak istiyorum. Sergideki bazı resimlerin, resmin sığ çerçevesinden sıyrılıp bulunduğu mekânla birebir ilişkide olması, seçilen konuların önemini yitirip, resimde yer alan diğer değerlerin ön plâna çıkarılması, istendiğinde hiç fark edilmeyen bir köşeden dahi sergilik işlerin çıkarılması, bize, yaklaşımın nedenli önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Ayrıca “sergi” kavramının salt göstermekten ibaret olmadığını, onunda kendi içinde çok yönlü estetik değer ve kaygılar taşıdığını/taşıması gerektiğini, daha hazırlığını yaparken öğrenmiş olduk.

Sergimizi ziyaret eden, ilgi ve alâkalarını bizlerden esirgemeyen tüm hoca ve arkadaşlarıma teşekkür ederiz.

4R1 adına Ömer SAYLIK

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......