! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
ESKİŞEHİR - Friglerin Tanrıça Kibele'ye adadığı Yazılıkaya Anıtı'nın üzerindeki gizemli yazılar okunamadan silinmeye başladı. 17 metre yüksekliğiyle kaya anıtın sağ ve sol üst kısmına Frig alfabesiyle yazılanlar 2 bin 600 yıldır okunmayı bekliyordu. Eskişehir'in Han ilçesindeki yazıt, yerli ve yabancı uzmanların çabalarına rağmen sökülemedi. M.Ö. 600'lü yıllarda yaptırılan Yazılıkaya açıkhava tapınağı, çözümlenememiş yazıtları, kaya mezarları, altarlar ve kaya oymalarıyla Frigya döneminden en önemli kalıntısı sayılıyor. A.A.
Radikal - 31/08/2007

Denebilir ki bundan bir 2600 sene daha geçse bu yazıların/derdi yahut sırrı gene de çözülemeyecek. Sebep çok açık! İnsan bakmasını bilmiyor çünki... İlla görmek isteyen bir göz için de bakabilmek hayli önem arz eder. Önce ne yazdığına değil de, “yazı”ya bakmak gerekir. Ardındaki insanı bilmek, insan olmaktan ötürü gelen derdi kavramak gerekir. Belki o zaman yaklaşır insan, insan olana, biraz daha. Vay efendim ne yazıyormuş da, bilmem kaç yıldır çözülmemiş de. Yahu oradaki taş/toprak bile konuşuyorken, sen daha kalmış ne diyor bu yazılar diye anlamağa çalışıyorsun, eyvah! Eyvah ki ne ayvah... Üstelik yazıların silinmeğe başlama nedeni öyle iklim şartları falan değil. Apaçık insansız kalmasıdır.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......