! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
PARS Kiraz Operasyonu / 2007
Bir filmde yapaylığı aradığınızda, bulunduğu yer başından sonuna değindir ama insana dair bir şey aradığınızda bu hayli sınırlı ve belirli yerlerindedir. Pars, olabilirliği açısından pek çok yerde iz taşır. Özellikle de eroinin trafiği açısından ilginç ve çarpıcı bilgiler yer alır. Mehmet Kurtuluş'a rolü çok yakışmış ve iyi de kaldırmış. Hayattan alınan kesitler herkes için yakın olmasa da duygu yönüyle ayrımı ortadan kaldıran görsel başarı, izleyiciye detaya inme olanağı sunuyor. Yönetmen-senaryo ilişkisi başarıyla işlemiş diyebilirim. Gişelerde beklenen ilgiyi görmese de, gönül ilgisi bakımından tatmin olduklarını sanıyorum. İnsanın gerçek olan ve olmayanla kurduğu ilişki genellikle ters orantıdadır ve bir şey ne kadar gerçekse onu hayâl sanır, hayâli de gerçek.

Sahnelerden birinde, Atilla(Mehmet Kurtuluş) ailesinin katilini aradan uzun zaman geçtikten sonra tanıdığında, kendine hayret eder. Bu kısmı hayli ilginçtir. Tüm duygu ve yaşamsal kaynaklarını hayattan çekip alan katili ilk görüşte tanıyamamasını, neye, hangi duyguya bağlayacağımı ben de şaşırdım. Operasyondan, operasyona koşan Atilla bir tek aşkı operasyon gibi yaşamaz. Atilla'nın kurduğu bu cümle,
Bi de o gözle bakiyim, söylerim sana.
İnsanın sevdiğine hangi gözle baktığını ve diğer tüm şeyleri hangi gözle gördüğüne dair sağlam bir duruş noktası sunar.

Vurdulu-kırdılı görünse de, siz ardına bakın; görüntünün geldiği yere. Ö.S.D.

FragmanTür : Dram / Polisiye / Aksiyon

Gösterim Tarihi :
20 Nisan 2007
Yönetmen : Osman Sınav
Senaryo :
Osman Sınav , Aybars Bora Kahyaoğlu
Görüntü Yönetmeni : Torben Forsberg
Müzik : Srdjan Kurpjel
Yapım : 2006, Türkiye

Oyuncular

Mehmet Kurtuluş , Nida Şafak , Selçuk Yöntem , Murat Daltaban , Pelin Batu , Haluk Piyes , Uğur Polat , Udo Kier İstanbul Narkotik'inin tanınmış Başkomiseri Ertuğrul, giriştiği operasyonlardan birinde aldığı kirli kokular nedeni ile bir gün eşi ile birlikte çocuklarının önünde öldürülür. Yıllar sonra babası gibi başarılı bir narkotikçi olan 'Pars' lakaplı Atilla, babasının ve annesinin intikamını alma fırsatı elde edecektir.

Giriştiği operasyonlardan birinde uyuşturucu dünyasının bir numaralı isimlerinden Haşhaşi'nin kuyruğuna basan Atilla, yakaladığı bu 'büyük balık'ın arkasındaki politik güçler tarafından görevden alınır. Fakat narkotikteki ekibinin yanında yer alması ile Atilla gizliden bir operasyon yürütecektir. Hollanda'dan Yunanistan'a, Monako'dan İstanbul'a varacak bu operasyon, hepsi için bir çok bilinmezle doludur.

Uyuşturucu baronları, narkotik ve satıcıların son dönemlerdeki bir numaralı hedef kitlesi olan öğrenciler... Bu tehlikeli üçgen arasında gidip gelen, Osman Sınav imzalı bir aksiyon filmi olan Pars: Kiraz Opererasyonu, Mehmet Kurtuluş, Uğur Polat, Udo Kier, Pelin Batu gibi oyuncuları ile de dikkat çekiyor.
Kaynak: beyazperde
Sitesi: www.parskirazoperasyonu.com


0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......