! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Çocuk haklarına yönelik pek fazla bir şey yapılmıyor. Yapılanlar da araada kaynayıp gidiyor. Çocuklara yönelik her türlü ayrıntı, ayrıntı olmamalı ve köşede bucak da kalmamalı... İnsan olarak bireyin hak ve özgürlüklerinden ve tüm içtenliğinden etkileşime geçmesi ve çoğalması için bu tür günlere ve etkileşimlere blog olarak destek veriyor ve yanlarında duruyoruz.

Cumhuriyet gazetesinin bugünkü iç sayfaların birinde denk geldiğim afiş, devlete bir gönderme yapıyor ve görevlerinin ayrıntılarını hatırlatıyor. İyi de yapıyor. Madem devletsin, yapacaksın kardeşim. Tabiî ki her şeyi devletten beklemeyeceğiz ama her şeye en yakın olan en çok şeyi, elbette devletten bekleyeceğiz.

Gazetede afişe ilişkin internet adresini ziyaret edince konuyla ilgili bir platformun olduğunu gördüm ve günün anlam ve önemine ilişkin bir de yazı okudum.Sizle de paylaşayım istedim.


BEN HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLİYORUM

“Ben her şeyi Devletten bekliyorum.
Çünkü annem, babam, öğretmenim, komşum ve en yakınlarım bile beni istismar edebiliyor.

Türkiye BM Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesini imzalayan ülkelerden biri.. Yani Devletimiz, çocuklarını korumak için yıllar önce bir söz verdi. Biz bu ülkenin çocukları o sözün yerine getirilmesini ve Devletin bizim haklarımızı korumasını bekliyoruz.”

Çocukların ihmal ve istismar edilmelerine sebebiyet veren her tür risk gerçekleşmeden fark edilmeli ve önlenmelidir. BM Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi, Devletlerden her türlü çocuk ihmal ve istismarını önlemek üzere aktif bir sorumluluk üstlenmesini istemektedir.

Çocuklara yönelik ihmal ve istismarı önlemek aileden başlayarak toplumun her kesiminin ve her kurumun sorumluluğundadır. Ancak Devlet, bütün bu sorumlulukların yerine getirmesi için bilinç oluşturmak, politika geliştirmek, sorumluları görevlerini yerine getirirken desteklemek, sorumlulukların yerine getirilmesini izlemek ve boş bir alan kalmamasını güvence altına almak gibi kapsayıcı bir sorumluluğa sahiptir.

Bunun için yapılması gerekenlere ilişkin hazırlanan önerileri bu sitede bulabilirsiniz. Bu önerileri desteklemek için ise aşağıda bulunan boşlukları doldurarak desteğinizi belirtebilirsiniz.

Ayrıca siz de onleme.platform@yahoo.com adresine önerilerinizi yazarak, çocuk ihmal ve istismarını önlemek üzere bir eylem planı oluşturmaya destek verebilirsiniz.
Kaynak: cocukplatformu.org

Not:
İlgili yazıyı kendi sayfasından okuyabilir ve destek verebilirsiniz.
Afiş sitenin sayfasından alınmıştır.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......