! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Vincent Van Gogh'un resim dünyasına kısa bir yolculuk. Müzedesiniz ve Van Gogh'un resimlerine bakıyorsunuz. Derken bu bakma işlemi biraz içselleşiyor ve kendinizi tabloların içinde gezinirken buluyorsunuz. Sonrasında yaşadığı yeri, resimleri yaptığı manzaraları birebir görüp, zamanın insanlarıyla tanışıyorsunuz. Hele bir de resim sanatına karşı ilgiliyseniz... Devamı videoda.


19 Yaşındaki Van Gogh - 1872
Van Gogh'un saplantılı hayatı ve nöbetleri, ona görüş biçimi olarak çok zengin bir dünya sağladıysa da, bu ruh halleri ve gelgitleri ona sıkıntılı zamanlara, bir kulağını kesmesine ve intihar etmesine mal olmuştur. Galerici olan abisi, yaptığı resimleri pek beğenmez ve ona tablolarının satılabilmesi için daha popüler işler çıkarmasını önerir; fakat o, doğayı ve içinde olup bitenleri eşsiz bir dışavurumculukla resim tarihine aktarmayı seçecektir. Ekspresyonizm(Dışavurumculuk) akımın öncüsü sayılan Gogh, ressamlar içinde, açlıktan ölme noktasına gelen belki de tek sanatçıdır. Hayatı boyunca kimse onu anlamamış ve anlamaya da çalışmamıştır, abisi de dâhil. Ölümünden sonra eserleri birdenbire değer kazanır ve farklı üslubuyla diğer dışavurumculardan ayrılır. Doğayı, resimlerindeki gibi sürekli bir hareket hâlinde gören ve ilişkilendiren bir bakış açısına sahiptir. Bu yüzden resimlerinde süreklilik arz eden bir hareketlilik vardır. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen interneti biraz meşgul edin(:


Vincent Van Gogh (1853 - 1890 ) - Short Film (Kısa Film)


Resimlerinden Örnekler


Kulağını kestikten sonraki otoportre.

Resimler: 9sn.netimzası
Vincent Van Gogh
( 1853 - 1890 )

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......