! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Cevdet Çal - Mutluluğun Fotoğrafı - 1992


Görür görmez çocukluğum geldi aklıma. Bir köydeyim sanki, demin oyun oynamış, yorulmuşum ve daha yüzümdeki mutluluk eksilmeden Cevdet bey beni karelemiş. Bir de 92'ye ait oluşu ve eskimeye başlamış olması daha başka bir a'n katmış fotoğrafa... evet bu mutluluğun fotoğrafı.

Cevdet Çal
1969 Burdur doğumlu. Fotoğrafa olan aşkı Füsun Önal'ın "Konuşan Fotoğraflar" konulu sergisi ile başladı (1986). İlk makinesi olan Zenit'i aldı(1990). Mustafa Yalçın ile birlikte ortak sergi çalışması(1992-KARS). İlk kişisel sergi Kars'ta Sonbahar (1994-Kars). İzmir fotoğrafçılar odası açık hava karma sergisi (1995). İFOD üyeleri ile beraber karma sergi (1996-smyrna şiir kafe-İZMİR). Anadolu Sanat Atölyesi açılış karma sergi (1997-İZMİR). Tömer'de karma sergi İFOD organizasyonu(1997-İZMİR)
Çeşitli nedenlerden dolayı fotoğrafa 7 yıl ara verdi. EFSA(EGE FOTOĞRAF VE SİNEMA AMATÖRLERİ DERNEĞİ) ile fotoğrafa yeniden başladı. Sokak konulu karma sergi(2004-EFSA -İZMİR). Saydam gösteri-ANI HARABELERİ (2004 EFSA -İZMİR ). Bekleyiş-Karma sergi(2004-EFSA-İZMİR). Fotokritik İzmir I.Karma Fotoğraf Sergisi(Mayıs-2005-İZMİR)
Portre konulu karma sergi(Mayıs 2005 EFSA-İZMİR). Çocuklar için Lübnan ile dayanışma karma sergisi(Ekim-2006). SKF 5. TÜRK Ulusal Fotoğraf Yarışması 3 adet sergileme(Eylül-2007). "Renklerin Işıkla Buluşması" Dijital sunum (Ocak 2009 EFSA -İZMİR)
Fotoğraf çalışmalarına devam ediyor…

Fotokritik'teki fotoğrafın sayfasında yaptığı yorum:
Mutluluğun resmini yapan olmadı ama ben mutluluğu hep onların pembe yanaklı yüzlerinde gördüm ve bu anı sizlerle paylaşmak...(1992-KARS)

Diğer çalışmalarına ve profiline ulaşmak için: Cevdet Çal

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......