! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Beni, hikâyelerin mahzun olmadığına inandıran tek hikâye Pamuk Prenses 2. Hatta bu hikâye bile hiç de mahzun değil diyor. Kendini çürütüyor. Kendini çürüten şeyleri severim, çünkü mutlaka bu çürümeyi başka bir taze sağlamak için yapmıştır. Kendini koruyan ve gözeten varlıklar asıl çürümeyi tadacak olanlardır.

Pamuk prenses ve yedi cüceler üzerine keş bir kafanın ahkâm kesmesi. Masala ahlaki kaideyi bozarak bakan Ercan, bize Prensesin hiç de mahzun olmadığını ve nasıl gözümüzün boyandığını ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

Film kısa da olsa, uzun metraj bir havada geçiyor. Akasya Asıltürkmen ve Erkan Can'ın oyunculukları su götürmez.

Hikâyelere farklı bir pencereden bakmak ve içine girmek ve bunu kısalaştırmak. Umarım daha sonra da uzun metrajını çekerler. Bu filmin uzunu Oscar bile alır.
(Uyarı: +16)
Pamuk Prenses 2 (Kısa Film) 2005 Cotton Princess 2 (Short Film) HQ (English subtitles)


Filmin Künyesi:
Yönetmen: Barış Bayraktar
Senaryo: Barış Bayraktar & Berk Temeller
Görüntü Yönetmeni: Murat Ceylan
Müzik: Arif Deniz Toker
Yıl: 2005

Oyuncular:
Akasya Asıltürkmen
Erkan Can
Serhat Özcan
Levent Tülek
Ozan Dağgez
Burak Gürpınar
Hakan Gerçek
Kerem Kıpçak
Rahmi Kerim Özkan
Patronun, uyuşturucu nakliyatını yapan Şevket ve Selim yolda 4 kişi tarafından soyulurlar.Soygunu planlayan filmin tek kadın karakteri Füsun'dur.Ona Punk,Zehir ve Nuri eşlik etmiştir.Füsun ve 3 arkadaşı soygundan vurdukları uyuşturucunun bir kısmıyla alem yaparlar.Bu sırada soygunu öğrenen Serdar (patron),olayı çözüp, malları geri getirmesi için yakın adamı Selim'i görevlendirir.Pamuk Prenses 2 karmaşık kurgusu ve hızlı ritmiyle izleyenleri sıkmayan,son yılların en tartışılan kısa filmi özelliğine sahip.

'' Bazı Masallar vardır Asla yatakta anlatılmaz. ''

2 Yorum:

нєѕρєяυѕ dedi ki... 16 Temmuz 2009 23:53  

Barış Bayraktar oldukça sıradışı bir insan sanırım. Yalnız çok arka planda kalıyor bu çalışmalar. Kısa mısa. Birileri el uzatsın bu insanlara, ben artık Çagan Irmak filmleri istemiyorum. (Örneklerden biri)

Ömero dedi ki... 18 Temmuz 2009 19:55  

Bu deyimim sanırım yerini bulacaktır:
Kısayı anlatamayan, uzunu hiç anlatamaz...:)

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......