! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
(1-2)Özgü Namal 1978 doğumlu, İstanbullu genç bir oyuncu. Rollerindeki kıvamı henüz beğenmesem de, şarkıcılığı hayli kendine özgü.

Oyunculuktaki birinci kural, izleyiciye rolünün kurmacalığını hissettirmemektir yani birebir karakterin kendisi gibi oynayabilmektir diye düşünüyorum. Örneğin birini, A karakterinde izlemiş ve sonrasında B karakterinde yeniden izlerken bana ne A'yı hatırlatacak ne de başka bir karakterdeki hâlini hatta kendi normal hayatındaki yerini, duruşunu. Filmde neyse o olacak.


Namal'da henüz has bir oyunculuk duruşu olmasa da Güneşin Oğlu filminde seslendirdiği Çapkın Kız şarkısını gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Hatta tavsiyem, sesini böyle naif ve katıksız kullanabildiği için sadece yorumcu bile olabilir. Şarkıya düzenlenen klibi, Güneşin Oğlu'ndan sahnelerle sizinde yorumunuza bırakıyorum.

Bu arada filmini izlemeyenler, izlesinler. Film, farklı bir yaklaşımla hayatlarımızın, tek bir hayat çemberi içinde nasıl şekillendiğine fizikötesi bir örnek sayılabilir.
0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......