! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Haydi kalk git diyor parça, kalk git baharın seni bekliyor. Gücün yetiyorsa bir çiçekle gerisini getir...

Koop, İsveçli elektronik-jazz ikilisi. Magnuz Zingmark ve Oscar Simonsson’dan oluşan grubun bildiğim kadarıyla bugüne kadar üç albümleri bulunuyor.

Bu parçayla tanıdım Koop grubu ve bu albümde de kendilerine ANE Brun eşlik ediyor; Koop Islands Blues parçasında da vokal yine kendisi.


Parçanın müthiş bir hayal kurdurma gücü var diye düşünüyorum. Müziği, pek anlamasak da sözleri, mimikler, duygular hepsi de gözler önünde diziliyor sanki... bize sınırı olmayan, sınırsız bir duygudan bahsediyor sanki...
Sitesi: koop-islands.com

Koop Islands Blues

-----------------

Açıklama Kaynak: sozluk.sourtimes.org
Koop'un 2 ekim tarihi itibariyle piyasaya çıkan albümü. Bu sefer albümde waltz for koop'dan sesine hasta olduğumuz cecilia stalin bulunmuyor. bunun yerine vokalist olarak earl zinger, ane brun ve yuki yer alıyor. İkinci değişim de albümün sounduyla ilgili bu albüm ne sons of koop'un nu jazz havasına sahip ne de waltz for koop'un bossa nova havasına sahip. Bu albüm biraz tangoya (koop island blues) çokça da 1930ların ve 40ların big band ve swing havasına dayanıyor. Şimdi bu albüm koop'un ilk albümü olsaydı gerçekten güzel bir albüm olduğunu söyleyebilirdik ama ola ola vasat bir jazz albümü olmuş. Albüm topu topu otuş beş dakika olmasına rağmen ben ancak iki seferde dinleyebildim. Kabul etmek gerekir ki albümdeki düzenlemeler başarılı, başarılı bir vokal performansı var ama işte hepsi bu kadar. Beni yakalayan bir parçaya rastlayamadım. Bu da albümü vasat bir albüm yapıyor. Keşke beş yıl beklediğimize değseymiş.
albümdeki parçalar şöyle:
-----------------------------
1. koop island blues
2. come to me
3. forces, darling
4. i see a different you
5. let’s elope the moonbounce
6. the moonbounce
7. beyond the son
8. whenever there is you
9. drum rhythm a (music for ballet exercises)
--------------------------------------------------
Diğer parçalarınından örnek dinlemek için: amazon


- - - Koop İkilisi - - -

3 Yorum:

OLCAY PINAR dedi ki... 22 Ocak 2010 15:52  

Ama böyle blog yapıp böyle güzel müzikler yüklerken nasıl bekleyebilirsiniz insanların çalışıp kendilerini işe güce vermelerini? Nasıl kalkınacak bu memleket sorarım size?? İsyan dolu son yorumum olsun bu. Günüm güzel geçti sayenizde(biraz tembelce ama güzel) teşekkür ederim ;)

Ömero dedi ki... 24 Ocak 2010 23:51  

Tüm yorumların için teşekkürler OLCAY...
müzikle kal, iyilikler,

Kolay Kadın dedi ki... 2 Eylül 2012 00:50  

Hayatımın fon müziğidir bu şarkı. İlk dinlediğimde sadece müziğe odaklanmıştım, sözleri anlamaya çalışmadan dinlemiştim. Müziğiyle kesinlike "kalk git, baharın seni bekliyor," diyor, arkadaki kuş sesleri doğaya çağırıyor insanı; ama sözleri derin bir ayrılığın ve yalnızlığın izlerinden fazlasını anlatmıyor. Çaresiz ve el kol bağlayan bir yalnızlığın şarkısı bu. Güneş batarken dinleyince bir başka güzel olduğunu hissettirir hep.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......