! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Çorum'da 16-21 Temmuz tarihleri arasında "Çorum Ressamlar Buluşması" etkinliği düzenlenecek. Tanınmış 15 ressamın katılacağı buluşmada, kentin tarihi ve turistik mekânlarını resmedilecek.

Atatürk Lisesi Resim Öğretmeni ve Proje Sorumlusu Dursun Şen, Türkiye'nin birçok bölgesinden ünlü ressamların, 16-21 Temmuz tarihleri arasında Çorum'a geleceğini söyledi. "Ressamlar Çorum Buluşması" etkinliğine çeşitli üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinden 15 ressamın katılacağını ifade eden Şen, "Bu etkinliğin ana hedefi Çorum'a güzel sanatlar müzesi kazandırmaktır. 15 ressam arkadaşımız 5 gün boyunca Çorum'un tarihi ve turistik mekânlarını resmedecek. Yapacakları 25 adet resmi de kurulacak olan müzeye bağışlayacaklar. Böylece müzenin alt yapısını hazırlamış olacağız. Bu etkinliğimiz bir başlangıç olacak. Umarım devamı gelir" diye konuştu.

Çorum Belediyesi ile ortaklaşa düzenledikleri etkinliğe büyük önem verdiklerini anlatan Dursun Şen, ressamlar tarafından kentin cadde ve sokaklarında ve ören yerlerinde yapılacak resimlerin 21 Temmuz salı günü tarihi Velipaşa Konağında sergileneceğini kaydetti. Dursun Şen, ileriki dönemde de Çorum'da bulunan ressamlar için benzer bir program organize edeceklerini sözlerine ekledi.

Ressamlar Buluşması'na katılacak isimler şöyle:
Celal Binzet (Eleştirmen Ressam)
Bünyamin Balamir (Gazi Üniv emekli Öğr. Üyesi)
Erkan Geniş (Ressam)
Efkan Beyaz (Ressam)
Hasan Pekmezci (Hacettepe Üniv. Öğr. Üyesi)
Hüseyin Elmas (Selçuk Üniv. Güzel Sanatlar Fak. Bölüm Başkanı)
Himmet Gümrah (Atılım Üniv. Öğr. Üyesi)
Kadir Şişkinoğlu (KTÜ Öğr. Üyesi)
Mehmet Ali Doğan (Ressam)
Nur Gökbulut (Gazi Üniv. Öğr. Üyesi)
Önder Aydın (Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Der. Başk.)
Şükran Pekmezci (Ressam)
Veli Sapaz (Marmara Üniv. Öğr. Üyesi)
Gülseren Sönmez (Ressam)
İbrahim Çoban (Selçuk Üniv. Öğr. Üyesi)
(KAYNAK: CHA)

Çorum Haberdeki yazı.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......