! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
+18 ( Bu yazı, belirtilen yaş altındaki okuyucular için uygun değildir.)

Ölürsün dediler
Dün içirmediler
Sanki sarhoş oldum bilmem, neden?
Çıkmam tövbe bir daha meyhaneden koy koy koy koy koy koy koy koy koy...


Doldur, bak efkârlandım yine bu gece...

Zaten içim sıkım sıkım. Arkanı dönsen, kıyamet kopar makâmındayım. Efkârımdan çıt çıkmıyor, bi de yetmezmiş gibi şu SİGARAYA ZAM!!!

Bu sigara şirketlerinin topuna bir top atmak istiyorum. Sonra onlarında topu atsın istiyorum. Başta Tekel Genel Müdürlüğünün topu atsın. Atsın ve topu patlamış çocuklar gibi ağlasın. Bu ne sigara zammmmıdıR be hey kardeşim. Altın mı satıyorsunuz?(gerçi domatesin çekirdeğinin kilosu, altından daha pahalı) Nedir yani. Dünyanın merkezi tütün sanki. En ucuz sigara bile olmuş bilmem kaç para. Yuhhh reziller. Ulan petrole bile bir günde bu kadar zam gelmiyor bee... Biliyorum suç bizim. İçmemeliyiz şu mereti. Amma velâkin içmişiz bir kere ve kolay kolay da bırakılmıyor meret. Olası kanser risklerini hızlandırdığı da bir gerçek ve paketlerin üzerinde SİGARA ÖLDÜRÜR de yazıyor ama... yok. Bırakamıyoruz işte.

Hükûmet hükûmet(Devlet) değil ki bi el atsın şu işe. Onun işi gücü, varsa yoksa SİYASET(o da değil ya hadi neyse). Hayyy şehir meydanları kadar meteor düşsün kafanıza emi. Her bi alanda sigara içmek yok dediniz, eyvallah dedik bastık siiineye(pardon ciğere). Cart dediniz curt dediniz, gene eyvallah dedik(zaten tüm bunlar eyvallah dediğimiz için başımıza geliyor yaa). Hey Sayın Devlet, sıkıyorsa sigara üretimini kaldır ülkeden. Hııı, sıkı-yor mu? Kaldırabilir misin, hani sevgili vatandaşlarını kanser yapıp öldürüyor ya, kaldır işte, al sana mis gibi bahane; ama nerde sizde o göz. Aaa pardon sizde göz yoktu değil mi. Olaydı bunca fakir fukarayı göz ardı etmez, edemezdiniz. İyi de devlet değil misin sen, koy koy koy elini masaya, şöyle DAN diye. Ama sen elini cebinden çıkaracak vakit bulamıyorsun ki değil mi?. Kim bilir ne yapıyorsundur o cebin içinde. İyi tamam, sigarayı ülkeden kaldıracak kadar değilsin anladık. Eee peki bu kadar zam olur mu diye de hiç mi müdahale edemiyorsun? Olmaz böyle devlet baba olmaz. ONE MUNİTE'lerle milletin ömrü dolmaz efendi.

İşte sen sigarayı ülkeden kaldıramasın, çünkü bilirsin ki ülkeye kaçak yolla sigara daha fazla girer ve sen hiç bi şok kazanamazsın. Yani senin bu yaptığın kaçakçılığın remiî hâli oluyor o zaman. Ülkede zamanında tekel sigaraları Bitlis, Birinci vb. iken bir süre sonra kaçak yolla satılan ne kadar kaliteli sigara varsa hepsini tekelleştirdin. Bi döneme kadar Marlboro kaçak yolla satılıyorken, baktın ki bu sigara çok satıyor, parayı kaçakçılar götürüyor, neden ben satıp parayı ben cebe at miyim? dedin ve sonrasında da gerisi geldi. Muratti, Kent, Winston, Davidoff vs... Yani bizdeki devlet tanımı işte aynen bu. Madem bu kadar zekisin, neden milletin karnı aç, hee cevap ver?(Sen cevap verene kadar ben veriyim, yanlışsam düzeltirsiniz sonra, çünkü kuyruğun İMF'elere, dış güçlere sıkışmış. Onlar milletinin karnı doysun demeden sen üç kuruşu milletine veremiyorsun.)

Sigara şirketlerine de müdahale edemezsin, çünkü onun da ucu sıkışan kuyruğa dayanıyor.
Vesselâm şu sigara fiyatlarının artışını boykot etsek. Meselâ bir hafta kimse sigara içmese, ve bu şirketlerin çoğu batsa ya da attığım toptan nasibini alsa ne güzel olurdu... Atılan toplardan sonra ben de şöyle bi keyif sigarası yaksaydım; ne güzel olurdu.

Hey şirketler ve devlet kardeşliği (ki sizden filim bile olmaz),
size MaviSakal'danparçasını yolluyorum. Kusana kadar dinleyin ve sonra da çektirip GidiNNN... (gitmeden once kusmayın sakın, vallâhi yalatırım...)...................................
*Başlık, Tanju Okan'ın Koy Koy Koy adlı parçasının sözlerinden alınmıştır.
> Efkârın kaynağı da henüz yüzünü dönmemiştir. Kıyametler kopmaya devam etmektedir..

2 Yorum:

JoA dedi ki... 6 Ocak 2010 09:29  

ilk defa böyle bir yazı okudum senden:) sigara zammının kurbanlarından biri olmakla beraber, gülümseyerek okudum ne yalan söyleyeyim. 1 hafta bırakmak mı? nerdeeeee:)

düş dedi ki... 6 Ocak 2010 17:41  

nasıl olsa ölünecek,sigara öldürür ifadesi kadar saçma bir ifade düşünemiyorum?ölüm ki doğduğumuzda aslında ölmeye doğarız, en kök korku olan ölüm korkusunu kullanıyorlar.."tüm her iç dış olana kadar" yazmışssınız ya işte o olduğunda zaten bağımlılığınızda kalmaz, sorun kendinize niye içiyorsunuz? hem içiyorsanız da kime ne? sorun kendinize o paket 15binlira olsa da hala içecekmiyim diye, yanıt evetse sinirlenmeyin, bu oyunda herşeyin bedeli var, onun bedeli de para olsun ne çıkar, yakın keyifle:)

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......