! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Kör Fotoğrafçılar Projesi, zifiri karanlıkta sergilenen ilk tiyatro oyunu “Dost” ile izleyicileri görme duyusunun bastırdığı diğer duyularını keşfetmeye davet ediyor.

Kör Fotoğrafçılar Projesi, zifiri karanlıkta sergilenen ilk tiyatro oyunu “Dost” ile izleyicileri; görme duyusunun bastırdığı diğer duyularını keşfetmeye davet ediyor. Bu benzersiz tiyatro oyunu; görme engelli usta ozan Âşık Veysel’in ölüm yıldönümü anısına 21 Mart 2010, Pazar akşamı saat 20:00’de Galata’daki proje ofisinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Galata Diyalog Derneği işbirliğiyle sahnelenecek.

Seyirciler için olduğu kadar, oyuncu Kazım Sinan Demirer için de alışılmışın dışında bir deneyim sunan tek kişilik tiyatro oyunu “Dost”; izleyicileri, zifiri karanlığın içinde görme duyusu sebebiyle geri planda kalan duyu organları ile dış dünyayı algılamaya davet ediyor.

Proje tasarımını Kazım Sinan Demirer ve Tulga Serim’in, kostüm tasarımını ise Meryem Yönlüer’in üstlendiği oyunda; tiyatro oyuncusu hariç, tamamı görme engelli olan personeller görev alıyor. Bu özel gecede oyunu izlemeye gelenler; cep telefonlarını, ışık saçıcı eşyalarını ve gözlüklerini geçici olarak bir zarf içinde görevlilere teslim edecek ve daha sonra görme engelli teşrifatçının ardından mekâna girip, zifiri karanlıkta sıra dışı bir tiyatro tecrübesi yaşayacaklar.

İlk kez zifiri karanlıkta sergilenen bir oyun olma özelliğine sahip olan “Dost”; Âşık Veysel’in 37. ölüm yıldönümü anısına, 21 Mart 2010, Pazar akşamı saat 20:00’de Kör Fotoğrafçılar Projesi’nin Galata’daki merkezinde sahnelenecek. Kaynak: SANATKOP

2 Yorum:

sufi dedi ki... 14 Mart 2010 12:37  

Zifiri karanlığın içinde görme duyusu sebebiyle geri planda kalan duyu organları ile dış dünyayı algılamaya davet muhteşem bir uygulama.Dilerim izmirde de sahnelenir biz de nasipleniriz.Sevgilerimle.

Ömero dedi ki... 16 Mart 2010 20:38  

İzmir'den sonra Ankara'ya da bekliyoruz tabi...
aslında dolaşmalı bu tiyatro, ki sanıyorum proje oturuncu bir türkiye turnesi düzenlerler, düzenlesinler...

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......