! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Âşık Veysel Şatıroğlu'nun sazına-sözüne diyecek yoktur ama bunların yanında kendisine yakın olanların gözlemlediği ve şaşkına düştükleri durumlardan birkaçını anlatmak istiyorum.

Önceki evimizde yaşlı bir komşu teyzemiz vardı. Babası, Âşık Veysel'in arkadaşıymış. Sivas'ta öğretmenlik yaparken tanışmış Âşık Veysel'le. Birlikte zaman geçirirken birkaç şeye şahit olmuş. İlki, Âşık Veysel köyde bir komşusunun hamur yoğurduğu esnada fazlaca hamur yapmasını söylemiş. Neden diye sorunca, bugün size misafir gelecek demiş. Komşusu pek oralı olmamış ama akşama dediği çıkmış. İkincisi ise bir armut ağacının altından geçerken, ağaçta son kalan bir armut var demiş ve onu alıp şu kişiye vermenizi istiyorum demiş. Yanındakiler ağaca baktığında gerçektende ağaçta bir armut kaldığını görmüşler. Anlattığına göre nerdeyse her buluşmalarında bu ve buna benzer şaşkınlıklarla karşılaşmış. Teyzemizin babasının bir diğer izlenimi ise Âşık Veysel'in uzanarak uyuduğunu hiç görmemesiymiş..

1 Yorum:

HÜSEYİN USTA dedi ki... 12 Nisan 2010 02:15  

Farklı bir insan olduğu eserlerinden bellidir zaten,ama abartılar sadece rivayettir.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......