! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ'nin haftalık bültenidir.

HAZİNE’DEN HABERLER
ŞEHİTLERİMİZ İÇİN HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI’NDA ANMA TOPLANTISI
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerimiz için 21 Haziran Pazartesi günü Müsteşarlığımız bahçesinde anma töreni yapıldı. Yapılan törende şehitlerimiz için dualar okundu, terör ve teröristler lanetlendi.


FUAR
BAŞKENTTE HATAY GÜNLERİ
Atatürk Kültür Merkezi’nde 25 Haziran’da başlayan ve 30 Haziran akşamına dek sürecek Hatay Günleri'nde Hatay'ın tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerinin yanı sıra Hatay yemeklerine de yer verilmekte.


EĞLENCE
ULUSLARARASI BÜYÜK ANKARA FESTİVALİ
Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği festival, yaz günlerini Başkent'te geçiren vatandaşlara yine unutulmaz bir eğlence fırsatı sunacak. Atatürk Kültür Merkezi gibi geniş bir alanda eğlenceden konserlere, alışverişten yarışmalara kadar pek çok etkinliğin düzenleneceği festival, bu yıl 3-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Festival kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan serbest stil motokros gösterilerinin büyük ilgi görmesi bekleniyor. 16 ayrı sanatçının Ankara gecelerine sesleriyle renk vereceği konserler dışında, Karadeniz Folklor ve Kolbastı Ekibi de gösterileriyle Başkentlilere unutulmaz geceler yaşatacak. Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile açılış yapacak olan konserler dizisi Kutsi, Ziynet Sali, Mustafa Ceceli, Bengü, Ebru Gündeş, Zara, İsmail Türüt, Sami Savni Özer, Erkan Mutlu, Sümer Ezgü, Işın Karaca, Ferhat Göçer, Safiye Soyman, Gülşen ve Orhan Ölmez ile devam edecek.

TÜRKÜ AKŞAMI
Kültür ve Turizm Bakanlığı “YAZA MERHABA AÇIKHAVA KONSERLERİ” dizisinin ikincisi “TÜRKÜ AKŞAMI” Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nce 29 Haziran 2010 Salı günü saat 21:00’de Cermodern’de gerçekleştiriliyor. Giriş ücretsiz. Ankara Devlet Halk Müziği Korosu sanatçılarının sahne alacağı Ertuğrul Eraslan yönetimindeki “Türkü Akşamı” konserinde; türküler alışılagelmiş sunum tekniklerinin dışında, halk oyunları eşliğinde, temalı yapımlar biçiminde sanatseverlerle buluşuyor.

DANS
Başkentimizin önemli dans mekanlarından Murph’s Dance Bar yaz aylarında da etkinliklerini sürdürüyor. Hiton Oteli bünyesinde yer alan mekanın haftalık proramı:
SALI: Latino Dans Stüdyosu ile birlikte “Latin Gecesi”
ÇARŞAMBA: En güzel Türkçe müzikler eşliğinde “Hep Türkçe” dans gecesi
PERŞEMBE: Hip Hop Partisi
CUMA: DJ’den en enerjik parçalarla “Vur patlasın, çal oynasın” gecesi
CUMARTESİ: Eski ve yeni şarkılar eşliğinde “Murphy’s müzik” dans gecesi.
Rezervasyon: 466 00 54

FANTA GENÇLİK FESTİVALİ
Fanta Gençlik Festivali, 30 Haziran’dan itibaren 16 şehirde Türkiye’yi eğlendirecek. Bu yıl festival kapsamında sahneye Şebnem Ferah, Ceza ve “Fanta Genç Yetenekler Arıyor” yarışmasının birincisi TNK grubu çıkacak. Festivalin Ankara programı 1 Temmuz’da gerçekleştirilecek


TOPLANTI
ANADOLU FİKİR PLATFORMU SÖYLEŞİLERİ’NDE BU HAFTA
Konu: Terörün Ulusal ve Uluslararası Boyutu İle Çözüm Önerileri
Konuşmacı: Prof.Dr. Önder Aytaç (Polis Akademisi Öğretim Üyesi, Taraf Gazetesi Yazarı)
Tarih: 28 Haziran Pazartesi Saat: 19:30
Adres: İhtiyaç Akademi Kocatepe Şubesi 5. Kat (Beğendik Mağazası Karşısı)
Tel: 0535 940 85 94

ODTÜ MEZUNLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
Geleneksel “ODTÜ Mezunlar Günü” bu yıl 3 Temmuz 2010 Cumartesi günü yapılacak. www.odtu.edu.tr

7. İSTATİSTİK GÜNLERİ SEMPOZYUMU
7. İstatistik Günleri Sempozyumu 28-30 Haziran 2010 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nün ev sahipliğinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 1-2 Temmuz 2010 tarihleri arasında da Sempozyumun devamı niteliğinde bir çalıştay düzenlenecek. http://www.stat.metu.edu.tr/igs2010

ODD MAN OUT, OR: WHY THE REPUBLİC OF TURKEY WAS NOT PROCLAİMED İN 1918
Konuşmacı: Prof.Dr. Eric-Jan Zurcher
Düzenleyen: Hollanda Yüksek Öğretim Enstitüsü Ankara (NIHA) www.nihankara.org
2 Temmuz 2010 Saat:18.00


T İ Y A T R O
BUGÜNE SESLENİŞ - NUTUK
Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük eseri... Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi… Tarihi yapanın kaleminden yakın tarihin anlatımı…
30 Haziran 2010 Saat: 20.00 Yer: Mavi Sahne (Tunalı Hilmi Cd. 106 Kavaklıdere)
www.mavisahne.com www.biletix.com


ÇOCUKLARA
İŞ BANKASI’NDA “KARNENİ GÖSTER KİTABINI AL”
Türkiye ve KKTC’deki herhangi bir İş Bankası şubesine karnesini getiren tüm ilköğretim öğrencilerine, karne notuna bakılmaksızın Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından kampanyaya özel olarak hazırlanan “Yazarlarımızdan Öyküler” adlı kitap hediye ediliyor. “Sunuş” yazısını Doğan Hızlan’ın kaleme aldığı kitapta, Türk edebiyatının değerli yazarlarından Sait Faik Abasıyanık, Adalet Ağaoğlu, Sunay Akın, Sabahattin Ali, Necati Cumalı, Nursel Duruel, Feyza Hepçilingirler, Rıfat Ilgaz, Cemil Kavukçu, Orhan Kemal, Yaşar Kemal, Nezihe Meriç, Aziz Nesin, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Necati Tosuner’e ait toplam 15 öykü yer alıyor. Braille alfabesi ile de hazırlanan “Yazarlarımızdan Öyküler” adlı kitap, ülke genelinde görme engelli çocuklara eğitim veren okulların kütüphanelerine de armağan ediliyor.

EĞLENCE DURAĞI: HAKAN ARISOY KUKLA TİYATROSU
30 Haziran, 2-3-4 Temmuz tarihlerinde Antares Sanat Merkezi’nde sunalacak Hakan Arısoy Kukla Tiyatrosu’nun “Eğlence Durağı” adlı gösterisi 3 bölümden oluşmakta. Eğlenceli ipli kukla gösterileri, Geleneksel Türk tiyatrosu’nun vazgeçilmez yapıtaşlarından olan Karagöz Hacivat gölge oyunu ve Türkiye de ilk kez sahnelenecek olan cüce gösterisi. Pinokyonun sunumuyla çeşitli yarışmalar ve kukla hediyeli bir gösteri..
http://www.mybilet.com/eventinfo.php?eventid=7651

ÇANKAYA'DA YAZ SPOR OKULLARI
Çankaya Belediyesi'nin çocukların eğlenerek öğrenmeleri, sporla paylaşım ve dayanışmayı geliştirmeleri için düzenlediği yaz spor okullarına kayıtlar, 29 Haziran’da sona erecek. Çankaya Belediyesi'nden yapılan açıklamada, spor uzmanı eğitmenlerin denetimindeki spor okullarında, futbol, basketbol, tenis, voleybol, satranç, step dans branşlarının yer alacağı belirtilirken, ayrıca engelliler için de tekerlekli sandalye basketbolu olacak. Çocukların ücretsiz olarak faydalanabileceği yaz spor okullarında forma, şort, şapka, çorap ihtiyaçları da belediye tarafından karşılanacak. 1 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan kurslar, Kolej Rüştü Yüce Spor Salonu, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu ve Lozanpark'ta bulunan tesislerde gerçekleştirilecek. Kayıtlar için başvurular, 7-14 yaş arası çocukların aileleri tarafından sağlık belgesi, kimlik fotokopisi ve 2 fotoğraf ile yapılabilecek. Tel: 284 24 13, 458 89 00 /1970


TURİZM
AMANOSLARDA DOĞA OKULU
Tübitak tarafından finanse edilen, gelecek nesilleri doğayı bilen ve seven nesiller olarak şekillendirme amacıyla Mustafa Kemal Üniversitesi'nde yürütülen Amanoslar Doğa Okulu'nun bu yıl beşincisi düzenlenecek. Projede ekosistemi öğrenmek için gayret eden ve koruyan bir neslin yetişmesi için gerekli bilgiler, konusunda uzman 22 öğretim üyesince verilecek. Katılımcılar, Amanos Dağları'ndaki endemik bitki ve böcek türleriyle 'Hatay Dağ Ceylanı', 'Çizgili Sırtlan', 'Yeşil Deniz Kaplumbağası' ve 'Caretta Caretta' gibi türleri kendi yaşam alanlarında gözlemleyecek. Ayrıca Amik Gölü'nün kurutulmasının bölgesel etkileri ve çözüm yolları yerinde gösterilerek, gelecek neslin 'Ekolojik Okur- yazar' olarak yetişmesi için ne tür bilgilerin verilmesi gerektiği, program boyunca katılımcılara anlatılacak. Amanoslar Doğa Okulu'na bu yıl 11-20 Temmuz ve 21-30 Temmuz'da 30'ar kişi olmak üzere toplam 60 katılımcı alınacak. Mustafa Kemal Üniversitesi'nce yürütülen projeye katılım ücretsiz. Ayrıca tüm masraflar TÜBİTAK tarafından karşılanıyor. Bilgi ve başvuru formuna www.amanoslar.net adresinden ulaşılabilir.

THY’NİN İSKENDERİYE SEFERLERİ BAŞLADI
Türk Hava Yolları’nın İstanbul-İskenderiye uçuşları başladı. 26 Ağustos tarihine kadar, haftada dört gün karşılıklı sefer yapılacak. İstanbul’dan pazartesi, salı, perşembe, cumartesi günleri yerel saatle 00.15’de kalkacak uçak saat 02.30’da İskenderiye’ye varacak. İskenderiye’den yine aynı günlerde yerel saatle 03.40’da kalkacak uçak, saat 05.55’de İstanbul’da olacak. THY, 6 Eylül’e kadar bu hatta uçacak yolcularına özel bir kampanya uyguluyor. Gidiş-dönüş bilet tüm vergiler dahil 266 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı.

ANADOLUJET ANKARA-EDREMİT SEFERLERİ BAŞLIYOR
Anadolujet tarafından Ankara-Edremit hattında ilk kez düzenlenecek olan uçuşlar, 2 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak ve haftada iki gün gerçekleşecek. Uçuşlar Cuma ve Pazar günleri Ankara'dan 11:15 kalkış, Edremit'e 12:30'da varış ve Edremit'ten 13:15'te kalkış ve Ankara'ya 14:30'da iniş şeklinde düzenlenecek.

HIZLI TREN TEMMUZDA SAAT BAŞI ÇALIŞACAK
1 Temmuz'dan itibaren Yüksek Hızlı Tren 07.00 ile 19.00 saatleri arasında saat başı hareket edecek. TCDD’den yapılan açıklamada, Yüksek Hızlı Tren ile bir yılda 1 milyon 250 bin, bugüne kadar ise 1 milyon 600 bin yolcu taşınması gerçekleştiği belirtildi.
SERGİ
DESEN, RENK VE AHENK SERGİSİ
30 Haziran 2010 tarihine kadar Vehbi Koç ve Ankara Araştırmaları Merkezi (VEKAM)
Ankara Bağ Evi'nde gezilebilir. http://www.vekam.org.tr/


YARIŞMA
RTÜK DOĞRU VE GÜZEL TÜRKÇE KULLANIMI ÖDÜLLERİ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından geleneksel olarak düzenlenen "RTÜK Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı Ödülleri" için başvurular, 30 Haziran’a kadar yapılabilecek. Ödüller, radyo ve televizyonlarda yayınlanan eğitim, kültür, haber, güncel müzik-eğlence, çocuk, spor, drama ve filmler ile kuşak ve belgesel programlarına verilecektir. www.rtuk.org.tr

POLİSE COŞKU VERECEK MARŞI VATANDAŞ YAZACAK
Emniyet Genel Müdürlüğü, 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşların katılabileceği “Polis Marşı Güfte Yarışması” düzenledi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, emniyet personelinin daha iyi tanıtılması için coşku verecek, yürüyüş temposuna uygun bir marşın yazılmasının amaçlandığı belirtildi. Yarışmanın birincisine 15 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye 5 bin, 4 ila 10’uncu sırada yer alanlara ise bin lira ödül verilecek. Adaylar eserlerini 2 Temmuz’a kadar “Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Daire Başkanlığı Necatibey Caddesi No: 112, Çankaya-Ankara” adresine gönderebilir.

"LOGONUN GERİSİ": BP'NİN LOGOSUNU YENİDEN TASARLAYIN
Greenpeace tarafından düzenlenen “Logonun Gerisi: BP’nin Logosunu Yeniden Tasarlayın” Yarışması, Meksika Körfezi’ndeki petrol sızıntısının neden olduğu çevre felaketi ile tartışmalara yol alan BP’nin Kanada odaklı girişimlerine dikkat çekmeyi amaçlıyor.
Yarışmaya 28 Haziran günü saat 17:30’a kadar başvurulabilecek. Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ve başvuru formuna ulaşmak için: http://www.greenpeace.org.uk/files/tarsands/logo-competition.html#form

“ORGAN BAĞIŞI” KONULU KARİKATÜR YARIŞMASI
Türk Nefroloji Derneği ile Karikatür Vakfı’nın iş birliğiyle “Organ bağışı” konulu karikatür yarışması düzenlenecek. Karikatür Vakfından yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışma, karikatür sanatçılarının organ bağışı konusunda dikkatini çekmek, onların çizgileriyle desteğini alarak bu konuda toplumun duyarlılığını artırıp organ bağışına özendirmek ve organ bağışı bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla yapılacak. Yarışmaya tüm profesyonel ve amatör karikatürcüler katılabilecek. Yarışmacılar, karikatürlerini en geç 1 Temmuz’a kadar “Karikatür Vakfı, PK: 364, Yenişehir-Ankara” adresine gönderebilecek.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEN YOKSULLUKLA MÜCADELE İLAN YARIŞMASI
Birleşmiş Milletler Batı Avrupa Bölgesel Enformasyon Merkezi (UNRIC) “Yoksulluğa Karşı Yaratıcılığını Ortaya Koy” konulu bir ilan yarışması başlattı. Yarışma, Türkiye dahil 48 Avrupa ülkesi vatandaşlarına ve bu ülkelerde yaşayan herkese açık. Yarışmanın birincisine New York’taki Bin Yıl Kalkınma Hedefleri zirvesi öncesinde, Eylül ayında, Madrid’de yapılacak bir törenle İspanya Hükümeti tarafından 5,000 Euro ödül verilecek. Yarışmaya sadece Avrupa’da yaşayan kişiler katılabiliyor, ancak oylama herkese açık olacak. Yarışmaya başvurular 30 Haziran 2010 tarihine kadar yapılabilecek. Kampanyanın koordinatörü Arni Snaevarr Türkiye’den de yarışmaya katılım beklediklerini belirtiyor. İlanların oylamasına katılmak için www.WeCanEndPoverty.eu internet adresini ziyaret etmek yeterli oluyor. Yarışma ile ilgili daha fazla bilgi www.wecanendpoverty.eu adresinden temin edilebilir.
NİHAT AKKARACA ÖYKÜ ÖDÜLÜ
Datça Belediyesi ve Kanguru Yayınları tarafından düzenlenen yarışmaya katılım için son tarih 30 Haziran 2010. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0252 712 91 94


KİTAP DÜNYASI
BU KİTABA BAKMADAN TATİLE ÇIKMAYIN
Büyük otellerin kalabalığından kaçarak, küçük ve samimi konaklama adresleri arıyorsanız, ilk sayısından bu yana en çok tercih edilen tatil rehberi olan “Butik Oteller Kitabı”na bakmanızda fayda var. Grup Yayıncılık tarafından hazırlanan, her yıl zenginleştirilmiş içeriğiyle bu yıl üçüncü sayısı yayımlanan Butik Oteller Kitabı, Türkiye'nin en iyi 246 butik otelini tanıtırken, otel ve bölgeyi tanıtan yazılarıyla okuyucuların karar vermesini kolaylaştırıyor. Ayrıca kitapla birlikte, otellerde indirim sağlayan Prestige Card da hediye ediliyor. Onca otel arasında kendisine has tarzı, farklı dekorasyonu, tarihi ve doğal kimliği, taptaze yemekleri, enfes manzarası, denizi, plajı, hayvanları, benzersiz bir dinlence anlayışı, sıcak-samimi personeli olan 246 otelin tanıtıldığı Butik Oteller Kitabı, Türkiye'de, hatta Kıbrıs'ta, gizli kalmış köşeleri gözler önüne seriyor. Bu yıl basılan kitabın en önemli yeniliği ise gittiğiniz bölgede işinizi kolaylaştıracak küçük ipuçlarının da yer alması. Ayrıca bu yıl kitabı alan 3 çifte, butik otelde, havayolu ulaşımı dahil, bedava tatil kazanma şansı da sunuluyor.


SPOR
TÜRK HAVA KURUMU HAVACILIK KURSLARI
Türk Hava Kurumu uçan bir Türk ulusu yaratmak, gençlerimize havacılık ilgi ve sevgisini aşılamak amacıyla düzenlemiş olduğu tüm başlangıç kurslarını ücretsiz olarak vermekte. Kurumun Etimesgut(Ankara), İnönü(Eskişehir) ve Selçuk(İzmir) havacılık kamplarında model uçak, planör, paraşüt, yamaç paraşüt, yelkenkanat ve pilotluk kursları düzenlenmekte. www.thk.org.tr


GENEL HABERLER
YABANCI YAYINLARA % 50 İNDİRİMLE ABONELİK FIRSATI
“Dünya” Gazetesi’ni de bünyesinde bulunduran ve yaklaşık 1200 ayrı yabancı dergi ve gazetenin ülke çapında dağıtımını gerçekleştiren Dünya Şirketler Gurubu, Müsteşarlığımız çalışanlarına cazip bir teklif sunuyor. Firma tarafından dağıtımı yapılan bu yabancı yayınlarından herhangi birine abone olanlar, yıl içerisindeki fiyat artışlarından etkilenmeden, bayi fiyatlarına oranla % 50’ye varan indirimlerle temin etmiş olacaklar. Dağıtım ve aboneliği yapılan yabancı yayınlardan bazıları şunlar: FINANCIAL TIMES, THE WALL STREET JOURNAL, LE MONDE, THE ECONOMIST, TIME, NEWSWEEK, DER SPIEGEL. Yayınların listesine ulaşmak, yayınlar hakkında detaylı bilgi almak ve abonelik işlemleri için: 438 55 00 (Neşe Dönmez), Fax: 438 96 00, nese.donmez@dunya.com

GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE LİDERLİK OKULU
Genç Kalemler Kulübü ile Gazi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Liderlik Okulu’nun ücretsiz seminerleri yaz döneminde de devam edecek. Eğitim programında yer alan konular: Liderlik,takım çalışması, kriz yönetimi, proje yönetimi , girişimcilik ve e-iş, yeni nesil liderlik, beden dili, zaman yönetimi. http://www.liderlikokulu.org/

ANKARA'NIN YENİ LOGOSU “GÜLEN KEDİ” OLDU
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde Ankara'nın yeni “kedi” logosu oylandı. Yeni logo, 31 'hayır' oyuna karşılık 59 'evet' oyuyla kabul edildi.

ALMANYA'DA BURSLU AB PROGRAMI
Almanya'da 10 ay sürecek burslu AB programı, Avrupa'dan 30 genci biraraya getirecek. Gençler, AB ile ilgili konularda eğitim alacak, proje ve seyahatlar gerçekleştirilecek. Evsahibi kuruluş, Türkiye'den de gençlerin başvurusu bekliyor.
www.studienkolleg-zu-berlin.de/

JEOPARK PROJESİ WEB SİTESİ HİZMETE GİRDİ
Kızılcahamam ve Çamlıdere jeopark jeoturizm projesi kapsamında yürütülen hizmetleri ve bölgenin jeolojik özelliklerini tanıtmak amacıyla web sitesi kuruldu. Türkçe ve İngilizce yayın yapan “www.jeoparkankara.com” isimli web sitesinde, jeopark kavramı ve bölgenin jeolojik sit alanlarının özellikleri anlatılıyor. Bölge turizminde yeni bir çığır açması beklenen jeopark projesi, Ankara Valiliği, Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Kızılcahamam Kaymakamlığı, Kızılcahamam Belediye Başkanlığı, Çamlıdere Kaymakamlığı ve Jeolojik Mirası Koruma Derneği’nin işbirliği ve koordinesi ile yürütülüyor.

AB MAVİ KARTLA GÖÇMEN ALACAK
Nitelikli işgücünü çekmek isteyen Avrupa Birliği, “Mavi kart” uygulamasını kabul etti. Türkiye’deki üniversite mezunları ve meslek sahipleri için yeni fırsatlar doğuyor. Kalifiye yabancı işgücü önce AB’nde iki yıllık ikamet müsaadesi almak için başvuruda bulunabilecek. İki yıllık izin alabilmesi için cebinde kontratı bulunacak ve başvurduğu ülkenin ortalama gelirinin en az bir buçuk katı kadar ücretle işe alındığını kanıtlayacak. Buna göre, Almanya’ya göç etmek isteyen bir yabancının yılda en az 42 bin Euro kazanması gerekecek.Ayrıntılı bilgi İçin: http://www.dw-world.de/turkish


ÖZEL GÜNLER
Emekliler Günü 30 Haziran
Kabotaj ve Denizcilik Bayramı 1 Temmuz


TARİHTE BU HAFTA
29 Haziran Balkan Savaşı'nın Başlaması (1913)
29 Haziran A Milli Futbol Takımı, 2002 Dünya Kupası Finalleri’nde Güney Kore’yi 3-2 Yenerek 3. oldu (2002)
1 Temmuz Kabotaj Kanunu Kabul Edildi (1926)
2 Temmuz Yunanistan Türkiye'ye Harp İlan Etti (1917)
2 Temmuz Türk Tarih Kurumu Birinci Kongresi (1932)
4 Temmuz Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Ömer Haluk Sipahioğlu, Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti (1994)

Bu bülten, kurum çalışanlarını bilgilendirme amaçlı hazırlanmakta olup,
etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi, ilgili kuruluşlardan temin edilebilir.
Öneri ve eleştirilerinizi, bültende yer almasını istediğiniz haberleri
“halklailiskiler@hazine.gov.tr” adresine gönderebilirsiniz.

.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......