! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
1957 Hollanda doğumlu olan ve İstanbul'da yaşayan Zwart, sosyal belgesel alanda çalışmaları bulunan bir fotoğrafçı. Fotoğrafa 80'li yıllarda başlayan fotoğrafçının 1999'da ilk kitabı yayınlanır.

İstanbul 2010 projesinin on birinci sergisi olan, İstanbul'da Gezeriken adlı sergi 03 Temmuzda açıldı. Karelerini beğendiğim bir seçkisi var. Sergi 06 Ağustos 2010'a kadar açık.


Fotograf Geçidi : İstanbul 2010 projesinin on birinci sergisi ARJEN J. ZWART'ın İSTANBUL'DA GEZERİKEN isimli çalışması.

03 TEMMUZ 2010 Cumartesi günü saat 19:00'daki kokteyl ile açılacak olan sergi, 1 yıl sürecek Fotograf Geçidi : İstanbul 2010 projesinin on birinci sergisi olacak. Serginin yayınlanacak olan katalogu da aynı gün izleyicilere sunulacak.

Sanatçı ürünüyle vardır ve onun herkes tarafından izlenip kabulüyle bir noktaya gelinir. Bu çok kıvrımlı, çileli, uzun bir yoldur. Genelde ömür boyu sürer. Dünya fotograf literatürünün sayfalarında nadir de olsa rastlayacağımız profesyonel profiller hep böyledir.

Bu yüzden Arjen J. Zwart’ın nasıl çalışmalar sergilediğini öncelikle inceledim ve sorguladım. O da, pek çok ünlü fotografçı gibi “Doğrudan Fotograf” çekiyordu ve konu olarak yaşamın engebeli yollarında yürüyordu ama gerçekten yürüyordu. Arjen J. Zwart’ı ne zaman görseniz, eski deyimle “müsellah”tır yani “silahlı”, fotograf kamerası daima boynunda. İstanbul kazan, o kepçe. Böylece bize kentten hep yeni fotografça bakışlar taşıyabiliyor.

Gültekin ÇİZGEN
Sanat Yönetmeni / Küratör

Diğer ayrıntılar ve fotoğraflar için bağlantı.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......