! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Son zamanlarda hayli dikkat çeken bu fotoğraf çekme yöntemi ilk olarak David Bergman tarafından başkan Obama'nın ilk konuşmasını yaptığı esnada kullanılmıştı ve Conan G10 ile 220 fotoğraf çekilmiş, yaklaşık 1474 Megapiksel çözünürlüğündeydi.

Şimdiki fotoğraf ise 4 gigabayt boyutunda. Gigapiksel fotoğraf çekmek için, bir Gigapxl Kamera olması gerekiyor. Bu tür kameraların dört milyar piksel tarama desteği var. Yaklaşık 88.000 x 44.000 piksel çözünürlüğünde. Bu da aşağı yukarı bir futbol sahasındaki her çim tanesini yüz parçaya bölebilmesi anlamına gelir! Ayrıntıları için bağlantı.

2 Yorum:

Savaş Çalışkan dedi ki... 2 Ağustos 2010 11:55  

Evet böyle bir resim daha görmüştüm dağ falan vardı zoom ile dağın tepdeki insanları zoom ile ormanda spor yapan insanları gösteriyordu netdi harikaydı.

mete han dedi ki... 9 Temmuz 2012 12:16  

Paylaştıklarınız bizim için çok önemli ve yararlı teşekkür ederiz ve Apple Servisi olarak ve başarılarınızın devamını dileriz.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......