! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
1947 doğumlu Amerikalı müzisyen gerek özel gerekse pek çok grupla albümler yapmış, hayli üretken birisi. 80'lerde Amerika başkanlığı ve başkan yardımcılığı için de girişimlerde bile bulunmuş.

Günün Müziği'ne taşıdığımız parçası, içinde blues tınılarının da olması nedeniyle beğendiğim ve öne çıkarmak istediğim bir parça. Daha önce Pink Floyd'dan işittiğim özel bir ses efekti bu parçada da kullanılmış. Tahminimce özel bir mikrofona ses değiştirici(distorsiyon) takılır ve bu sayede ses elektro gitarın çıkardığı sesi, insan sesine uyarlar. Bu verdiğim bilgi, tahmin ettiğim şeklidir. Aslı çok başka olabilir.

Rocky Mountain Way parçasını Spy Game (2001) filminde jenerikte duydum ve çok sevdim. Ayrıca Spy Game filmi de aksiyon sevenler için kaçırılmaması gereken filmlerdendir.
Sanatçının sitesi, myspace.


0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......