! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Fatmagül'ün Suçu Ne tecavüz sahnesi, Kılıç Günü ise iki erkeğin aynı yatakta görülmesi nedeniyle RTÜK'ün hışmına uğradı.

Daha önce dediğim gibi Fatmagül zaten sabıkalıydı. Bu kez Kılıç Günü dizisi de olaya dâhil oldu ve bu iki diziye RÜTÜK el attı. İki dizi de toplumum ahlak değerlerini zedeleyen sahnelerden dolayı uyarıldı. Tekrarı hâlinde diziler sonlandırılabilir ya da belirli bir süre yayından kaldırılabilir...

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ilk bölümlerinde yer alan tecavüz ve eşcinsel ilişki sahneleriyle sansasyon yaratan ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ ve ‘Kılıç Günü’ adlı dizilere, ilk kademede uyarı cezası verdi, dizileri yakın takibe aldı.
‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı dizi filmin ilk bölümünde tecavüz sahnesinin yayınlanmasının ardından, RTÜK’e 16-21 Eylül 2010 tarihleri arasında izleyicilerden gelen toplam 4 bin 272 şikayetin 2 bin 920’sini, bir başka deyişle yüzde 68’ini, bu diziyle ilgili şikâyetlerin oluşturduğu belirtildi.


Aynı dönemde başka bir kanalda ilk bölümü yayınlanan ‘Kılıç Günü’ adlı diziye de 455 (yüzde 11) şikâyet geldi. RTÜK uzmanlarının raporlarını dikkate alan Kurul, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı diziye tecavüz sahnesinde ‘kadınlara, güçsüzlere, özürlülere ve çocuklara karşı şiddetin ve ayrımcılığın teşvik edilmesi’ ve ‘Çocukların fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimini zedeleyecek türden bir program olması’ nedeniyle ceza verdi. ‘Kılıç Günü’ adlı diziye verdiği cezanın gerekçesi de ‘çarpık ilişkiler, genç bir kıza tecavüz edilmesi ve bununla ilgili bayağı diyaloglara yer verilmesi, intihar ve işkence sahnelerinin ayrıntılı olarak yayınlanması’ olarak açıklandı. (Radikal)

1 Yorum:

İLug@ dedi ki... 26 Eylül 2010 12:57  

umarım insanların tepkileri dikkate alınır da her gün bimilyon defa karşılaşmak zorunda kalmayız böyle saçma sapan şeylerle..

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......