! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
1933 yılında Time Magazine ve New York Times'ın haberine göre Li Ching-Yun 256 yıl yaşamış ve 23 eşi olmuştu, hepsi de kendisinden önce ölmüştü.

Kendi doğum gününü unuttuğu da iddia edilen yaşlı adam kayıtlara göre 1736 yılında doğmuş ve 197 yıl yaşamıştı. Ancak 1930 yılında yapılan klinik araştırmalar kendisinin 1677 yılında doğduğunu kanıtlıyordu.

Bilinen en uzun yaş bir Fransız kadınına aitti ve 122 yıl yaşamıştı. Tıbbi araştırmalar ise bir insan bedeninin 130 yıldan fazla yaşayamayacağını bulguluyordu.

Li Ching-Yun uzun yaşamın sırrını bir kaplumbağa gibi sessiz ve sakin olmakla ve kalbi tüm temaşadan uzak tutmakla açıklıyordu.

Makâlenin ingilizcesi burada.

1 Yorum:

Adsız dedi ki... 19 Eylül 2010 17:45  

bu çan çin çun amca türk olmasın?!

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......