! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Bir başka anıya dilin kalbiyle sahip çıkmak ve ona dizeler sunmak ya da bir başkası diye düşündüğümüz kişinin aslında kendisi olmak ve kendi acısına dil vurmak. İşte Seyhan Erözçelik bu şiirinde anısı ağır "ahşap bir kutu"yu aralıyor.
Şiirde bahsi geçen Nilgün, Nilgün Marmara'dır.
Nilgün'ün Göztaşı

Ahşap bir kutu.
Açtım.
Öyle duruyordun ve bakıyordun bana.

Göğermiştin.
Göz mıknatısıydın.

Ne tuhaf, içimde inanılmaz
bir istek uyandırdın.

Nilgün, "Sakın ağzına sürme!" diye uyardığında,
ben çoktan dilimi değdirmiştim sana.

Acıydın.
Acı.
Şimdi yüreğimde bir taş

Seyhan Erözçelik

Biyografi
13 Mart 1962’de Bartın’da doğdu. Bartın Cumhuriyet İlkokulu'nda sonra orta öğrenimini Kadıköy Maarif Koleji’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü’ndeki öğrenimi yarım bıraktı. Arkadaşlarıyla Şiir Atı Yayıncılık’ı kurdu ve Şiir Atı dergisinin yönetimine katıldı. TYS ve PEN Yazarlar Derneği üyesi. Reklam yazarlığı da yapan Erözçelik İstanbul’da yaşıyor.

İlk şiiri 'Düştanbul' 1982’de Yazko Edebiyat dergisinde yayımlandı. Şiir ve yazıları Şiir Atı, Gösteri, Gergedan, Argos, Defter, Sombahar, Adam Sanat ve kitap-lık gibi dergilerde yayımlandı ve yayımlanmaya devam ediyor. Asaf Hâlet Çelebi’nin şiirleri üzerine bir “şerh” denemesi hazırladı. Dünyasına yakın hissettiği şairler Kavafis ve Mandelştam’dan çeviriler yaptı. 2004'te Behçet Necatigil Şiir ödülünü kazandı.

Yapıtları :
Yeis ile Tabanca (1986)
Hayal Kumpanyası (1990)
Kir Agı (1991)
Yeis (1995)
Gül ve Telve (1996)
Şehirde Sansar Var (1999)
Kitaplar-Toplu Şiirler 1980-2003

Ödülleri:
Behçet Necatigil Şiir Ödülü (2004)

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......