! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Merakla beklenen Türki-ye'nin Oscar adayı filmi belli oldu.

60. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı Ödülü'nü alan Bal'da başrolleri Erdal Beşikçioğlu, Tülen Özen, Bora Altaş, Alev Uçarer, Ayşe Altay, Kutay Sandıkçı paylaşıyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Semih Kaplanoğlu'nun yaptığı 'Bal' bu sene Türkiye'nin Oscar adayı seçildi. Film, 60. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde en prestijli ödül olan Altın Ayı ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Semih Kaplanoğlu'nun Yusuf üçlemesinin son halkası olan "Bal" filmi, Yusuf'un çocukluk yıllarını konu alıyor. Erdal Beşikçioğlu, Tülen Özen, Bora Altaş, Alev Uçarer, Ayşe Altay, Kutay Sandıkçı'nın başrollerini paylaştığı film, 1 Ekim'den sonra İsveç'te gösterime girecek. Bal ayrıca, Japonya, Brezilya, Suriye, İran ve ABD'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede sinemaseverlerle buluşacak. Semih Kaplanoğlu filmini şöyle özetliyor: "Üçlemeyi yapmadan önce kafamda oluşan sorulara; kendime, yaşamıma, ne yaptığıma dair sorulara bir cevap aradım. Doğrudan insanlığı temsil edebilecek, duyarlılık anlamında bir şairin sorularından varoluşu açımlamaya çalıştım. Zaten sinema da sanat da insanın varoluşuna dair sırlara yaklaşmaya çalışmaz mı?" Kaynak: Zaman Gazetesi3 Yorum:

Adsız dedi ki... 19 Eylül 2010 12:16  

filme çok az kişi gitmiş ama başarılı olmayı hakeden bir film.6000 kişi gitmiş diyorlar ben gitmedim ama giden herkese teşekürler.

Zamandan Sızan...KIYMET dedi ki... 23 Eylül 2010 10:09  

Ben gidenlerdenim cep bir salonda sadece 4 kişi izledik..Yumurta ve sütü de izlemiştim..Merakla da bekledim..İyi filmdi en az diğerleri kadar..İlginç ve başarılı bir çalışma olmuş..

Ömero dedi ki... 24 Eylül 2010 12:25  

Ben de ilk ikisini izledim, bunu da merakla bekliyorum. Gerçi üçleme tamamlandığına göre bir de tersten izlense... (:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......