! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Ankara Kulübü Derneğinin düzenlediği '15. Ankaralı Ressamlar ve Ankara Resimleri Sergisi', Başkentli sanatseverlerle buluştu.

Abidinpaşa Köşkü'ndeki serginin açılışında konuşan Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özaslan, Ankara'nın sanatta çok önemli bir yerde olduğunu söyledi.

İstanbul ve Ankara'yı kıyaslayan Özaslan, İstanbul'un sanatta batının özelliklerini yansıttığını, Ankara'nın ise Anadolu'nun yaşamını ve yereli işlediğini ifade etti.

Özaslan, Ankara'nın İstanbul'a göre halka yakın bir sanat anlayışı olduğunu vurgulayarak, bundan gurur duyduklarını kaydetti.

Konuşmanın ardından, sergide eserleri yer alan sanatçılara teşekkür belgesi verildi.

Açılış kurdelesini kesilmesinin ardından, davetliler sergiyi gezdi. Serginin açılışına, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, Ankara Kulübü Onursal Başkanı Bülent Kalıpçı ve çok sayıda davetli katıldı.

Sergide hat eserleri bulunan sanatçılardan Handan Kayakökü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, buradaki 4 hat çalışmasının Ukrayna'nın Başkenti Kiev'deki Taras Shevchenko Müzesi'nde sergilendiğini belirterek, buranın ardından Kiev Doğu Medeniyetleri Müzesi'ne gideceğini söyledi.

'Mevlana, Yunus Emre gibi bu coğrafyada yaşayan koca bilgeler benim esin kaynağım' diyen Kayakökü, 'yaradılanı yaradandan ötürü sevdiğini' ifade etti.

Kayakökü, yabancıların, harfin, rakamın resminin yapılmasını, ayrıca bunun Müslüman bir kadın tarafından yapılmasını şaşırtıcı bulduklarını da dile getirdi.

Sergide, yağlı boya, sulu boya, gravür ve kum tekniği ile çalışılmış, Aysun Tümer, Handan Kayakökü, Kayhan Aybatlı, Kemal Altay, Kemal Çelik, Meral Otan, Mustafa Kumcu, Narin Ölmez, Nigar Kalıpçı ve Ünal Şahin'e ait 10 sanatçının 45 tablosu bulunuyor.

Sanatseverler, sergiyi Ekim ayı sonuna kadar gezebilecek.

(ERT-SO) - ANKARA (Anadolu Ajansı)

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......