! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Burma şu an dünyanın belki de en acımasız yönetim tarzına sahip ülkesi...
400.000’e yakın askerle 50 milyon nüfuslu Burma’da halk inanılmaz derecede sertlik dolu bir yönetim altında ezilmektedir. İnsan hakları ihlali günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş ve çocuklar dâhil olmak üzere halk istekleri dışında çalışmaya silahla zorlanmaktadır.

Burma uyuşturucu üretiminin merkezlerinden biri olup
Burma ordusunun uyuşturucu kartelleri tarafından desteklendiği bilinmektedir.
Ayrıca ordusunda 50.000’e yakın çocuk bulunan Burma’da çocuklar savaşmaya zorlanmakta ve çocuklar bu acımasız rejimin her gün kurbanları arasına katılmaktadır.

1.5 milyon Burmalı siyasi sığınmacı olarak Burma’ya komşu ülkelerin sınırlarında zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmektedir. 1500’ün üzerindeki siyasi mahkûm ağır eziyet altındadır.

1990 yılında yapılan seçimlerde parlamentodaki sandalyelerin % 82’nisi alan Ulusal Demokratik Ligi’nin lideri bayan Aung San Suu Kyi’ye askerler iktidarı vermeyi reddederek Burma’nın demokrasiye geçişini engellemişlerdir. Aung San Suu Kyi gözaltına alınmış ve 2002 Mayıs ayına kadar gözaltında tutulmuştur. Mayıs 2002’de serbest bırakılmışsa da bir yıl sonra tekrar gözaltına alınmış ve destekleyenlerinden 70 kadarı acımaszıca öldürülmüş, 100’e yakını ise tutuklanmıştır. Bayan Aung San Suu Kyi şu an Ragoon kentinde zorla ev hapsinde tutulmaktadır.

Burma için, Burma halkı için ve Burma’ya özgürlük ve adaleti getirmek için yılmadan çaba harcayan Aung San Suu Kyi için bir şeyler yapmak istiyorsanız mtvburmaaction.com adresine girerek aşağıda yer alan metni Birleşmiş Milletler Genel Sekreter’i Koffi Annan’a e-posta ile gönderebilirsiniz. Mesaj içeriği hazır, siz yalnızca adınızı ve e-postanızı girip yolluyorsunuz. Dünyanın tepkisiz olmadığını bilmeleri adına... Yazı Kaynak. Animasyon kaynak.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......