! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
23 Eki 2010

Call Center Merkezi

Dili bütün olanağıyla kavramadığımızda işte bu ilanda olduğu gibi hatalarla karşı karşıya kalırız. Türkçeyi kültürel etkileşiminden dolayı bölgesel şivelerden çok bu tür hatalar ve İngilizcenin dayatılan cazibesi mahvetmektedir.

"Call Center" zaten Çağrı Merkezi anlamına geldiği hâlde sonrasına bir "merkezimizi" daha eklenmiştir. Üstelik bu ilan bilindik bir firmaya ait, yazık.

1 Yorum:

CeReN dedi ki... 23 Ekim 2010 13:12  

Bu ilan, ana haber bülteni sunanların "KPSS sınavı" demesi kadar garip olmuş gerçekten! Sıradan biri bunu söylese bilgisizliğine yorarım da -sözde- eğitim almış, bu işle profesyonel anlamda ilgilenen kişilerin böyle hatalar yapması, bu hatalara maruz kalan insanların zamanla neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavramalarını güçleştiriyor maalesef.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......