! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Niyeyse bir türlü gidemediğim şu festival ayağımıza kadar geldi ama yine gidemicez. Neymiş efendim öğrenci bileti kalmamışmıştanış... Eyi o zaman gidenlere selam olsun (:

Festival üç günlüğüne Ankara'da kalacak haberiniz olsun.
(Bu↓ bilgiler Anakara için geçerlidir. Diğer iller için biletx'e bakınız.)
- Öğrenci biletleri tükenmiştir. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
- Belirtilen saat kapı açılış saatidir.
- Gece boyunca fast-food servisi vardır.
- Kapılar konserden 1 saat önce açılacaktır.
- Salona yiyecek-içecek getirilmemesi rica olunur.
- Konser düzeni ayaktadır. Oturma düzeni yoktur.
- Konser, her türlü hava koşulunda gerçekleştirilecektir.
- İlk konser kapı açılış saatinden 1 saat sonra başlayacaktır.
- Öğrenci biletleri sınırlı sayıdadır ve öğrenci kimliğiyle geçerlidir.Festival Programı
01 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – DENİZLİ
02 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANTALYA
05 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – KAYSERİ
07 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – MERSİN
08 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ADANA
13 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – GAZİANTEP
15 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – DİYARBAKIR
21 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANKARA
22 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANKARA
23 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANKARA
25 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – EDİRNE
27 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – BALIKESİR
29 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İZMİR
30 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İZMİR
02 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ESKİŞEHİR
03 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – BURSA
05 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İSTANBUL
06 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İSTANBUL


biletix.com
Efes Pilsen Blues Festivali'ne sayılı günler kaldı. Her yıl Blues müziğinin en başarılı müzisyenleri ile Türkiye'nin dört bir köşesini dolaşan festival, bu sene 1 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında yirmibirinci kez gerçekleşecek. Gittiği her yerde yoğun bir ilgiyle karşılaşan Türkiye'nin en uzun soluklu müzik festivali Efes Pilsen Blues'un bu seneki konukları; kendine özgü tarzıyla Kenny Neal, New Orleans'e özgü Blues'u tekrar yorumlayan Mitch Woods & His Rocket 88s ve Blues müziğinin en dinamik isimlerinden Samuel James.

Efes Pilsen Blues Festivali bu yıl sırasıyla 20 farklı şehri gezecek. Festivalin rotasında Denizli, Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Antakya, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Ankara, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Eskişehir, Bursa ve son durak İstanbul yer alıyor.

Kenny Neal


Bir blues sanatçısı olmak New Orleans doğumlu Kenny Neal’in kaderinde varmış demek kesinlikle yanlış olmaz. Usta solist ve mızıkacı Raful Neal’in oğlu olan Kenny Neal’in hayatı Lazy Lester, Buddy Guy ve Slim Harpo gibi Blues müziğin efsaneleri arasında geçmiş. İlk mızıkasını Slim Harpo’dan alan müzisyen, 13 yaşında babasının grubunda başladığı müzik kariyerine Buddy Guy’ın basçısı olarak devam etmiş. Hayatı boyunca B.B. King, Bonnie Raitt, Muddy Waters, Aaron Neville ve John Lee Hooker gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmış olan sanatçı, çıkardığı albümlerle modern Blues çevresinin en parlak isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Birçok enstrümanda ustalaşmış olan Neal, müzisyen kimliğinin yanında ödüllü bir tiyatro oyuncusu olarak da kariyerine devam ediyor. Doğup büyüdüğü yer olan Louisiana müzik kültürüne modern bir bakış getirip, Baton Rouge Blues’uyla sentezlediği, kendine özgü kaygısız müziğiyle Kenny Neal, festivalin en merak edilen performanslarından birine imza atacak.

Mitch WoodsEfes Pilsen Blues Festivali’nin bu seneki en eğlenceli performanslarından birini sergileyecek olan “Mitch Woods & His Rocket 88s”, sahne performanslarında dansa ve harekete oldukça önem veren bir Blues grubu. 1951 yılında Brooklyn’de doğan Woods, 11 yaşında piyano çalmaya başladı. Asıl eğitimi klasik müzik ve caz ağırlıklı olan sanatçı, gençlik döneminde bu alanda farklı gruplar kurarak sahne ve müzikle olan ilişkisini pekiştirdi. Bunu izleyen yıllarda San Francisco’ya yerleşip, müzik hayatına orada devam eden Brooklyn’li müzisyen, bu şehirdeki müzikal akımlardan da etkilenerek yepyeni bir grup kurma kararı alıdı ve yoluna Mitch Woods & His Rocket 88s olarak devam etmeye başladı. 1984 yılında yayınlanan ilk albümleri “Steady Date”’in birçok otoriteden olumlu eleştiriler almasıyla beraber grup hızlı bir yükselişe geçti ve turne programını hızlandı. O dönemden bugüne kadar turne ve albüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden Mitch Woods ve takım arkadaşları, genelde ilhamlarını 1940 ve 1950’li yılların Blues müziğinden alıyor. Mitch Woods’un New Orleans’e özgü Blues tarzına eğlenceli şarkı sözlerini de ekleyerek sergileyeceği sahne performansı Efes Pilsen Blues Festivali’nin en öne çıkan konserlerinden biri olacak.

Samuel James


Bill Withers ve Tom Waits’in müzikal kişiliğine James Brown’un o bitmek tükenmez bilmeyen enerjisini ekleyin. Bunun üzerine P.T. Barnum’un karizmasını da ekleyin. İşte karşınızda Samuel James! Küçüklüğünde ünlü Blues üstatları Sonny Terry ve Skip James’in plaklarını dinleyerek ilham alan James, savaş öncesi Blues müziğine daha güncel ve farklı bir yorumlamayla hayat veren sıra dışı bir müzisyen. Blues çevrelerinde eşsiz bir ozan olarak tanımlanan ve parçalarında her daim farklı hikâyeler anlatan Kanadalı sanatçı, tek kişilik sahne şovu kavramını seyircinin gözünde yücelterek, solo performansını tüm sahneye yayan eğlenceli bir gösteriye çeviriyor. Rolling Stone dergisi tarafından övgü dolu kritikler alan Samuel James, sahneye gitar, piyano, banjo ve mızıka eşliğinde çıkarak konserlerinde tüm multienstrümantalist yeteneklerini sergiliyor. Amerika’da başarıyla devam eden turnelerin yanı sıra tüm Avrupa’da da konser programlarında hız kesmeyen Blues müziğinin en dinamik isimlerinden Samuel James, Toronto merkezli plak şirketi Northern Blues’un da öne çıkan sanatçılarından biri.

3 Yorum:

Zamandan Sızan...KIYMET dedi ki... 22 Ekim 2010 10:17  

Dün gittim..Yine keyif, yine bünye iyi müzikle doldu..Benim sanırım dokuzuncu katılışım..Her seferinde apayrı bir lezzetle ayrılıyorum..

Ömero dedi ki... 22 Ekim 2010 20:54  

Ben de belki bir gün kendi "blues istasyonu"mu kurarım (:

Toyin O. dedi ki... 22 Ekim 2010 21:14  

Nice blog.

http://youcanfacetodaybecausehelives.blogspot.com

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......