! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Her fırsatta Başbakanımız bu gafı yapar. Ekonomiyi, Sanayiyi, Politikayı vs. Bülent Ecevit hükümetiyle, zamanıyla kıyaslarken, dikkat edin her defasında şöyle der: 8 yıl önce, biz göreve geldiğimizde... işte ekonomi şöyleyken şimdi ise böyle, diyor. Sıkıyorsa geçen yılla karşılaştır da göreyim astarınızın kaç para ettiğini... 8 yıl önce bir bakkalı başkan yapsaydık o bile ekonomiyi düzeltirdi. Şimdi bunu bir fors gibi millete satıyor. 8 yıl önce yalnızca parası olanın borcu vardı ama şimdi herkesin bir yerlere borcu var. Peki bunu görüyor mu başbakanımız? Hiç sanmıyorum! ama yooo yanılıyorumdur kesin, o görüyordur ama sesi çıkmıyordur (:

VanMünit olayında Davos fatihi diye adlandırılan başbakanımız, tarihi bir hata yapmıştır. Milletin eline, benim de dilime malzeme vermiştir. Çünkü o olayda görünenin ötesinde başbakan bir gaf yapmıştır, açık vermiştir. Neydi efendim kısaca hatırlayalım "One, Münit" olayını: Başbakanımız Peres'in 25 dakika konuştuğunu, kendisinin de 12 dakika konuşturulduğunu hem bir başbakan olmasına, hem de insanlık erdemine, adalete ters düştüğünden kalkıp aslanlar gibi çekip gitmiş ve millet de başbakanı Davos Fatihi ilan etmişti. Hıııımmm, peki şimdi soruyorum size, daha kendisine yapılan 13 dakikalık, haksızlığın bedelini Davaso ödeten başbakanımız, parası olmadığı için hastanelerde can çekişen milletinin hakkını neden savunmuyor. Adalet diyor ama en düşük tabakada maaş alan kesimin adaletsizliği aklına bile gelmiyor. Kış geldi... birileri sıcaktan kazağını gömleğini çıkaracak bu karda-kışta, kimileri ise ne bulursa üstüne giyinecek. Bu adaletsizlik değil de nedir? Öğrenciler harçlarını, yurt parasını, otobüs parasını ve hatta indirimli olması için biletinin, onun da parasını veremiyor, sen sırf devlet görüşmeleri yapıyorsun diye altında en gıcır mersedeslerle, benzin parasını düşünmeden dolanıyorsun. Hepsini bir kenara bırak, seni 13 dakika daha konuşturmayan oturum başkanına kızıyor ve böyle davos olmaz deyip orayı terk ediyorsun. Peki sen hiç bir vatandaşınla 13 dakika daha fazla konuştun mu 8 yıl boyunca ey başbakan... Milletin, senin gibi gidecek başka yeri de yok, seni bırakıp çekip gitsin bu cennet ülkeden. 13 dakikalık adaletsizliği hazmedemeyen siz, bir de utanmadan parti adınızın içinde adalet kelimesini kullanıyorsunuz. En büyük adaletsizlik asıl budur, size yakışmayan bu kelimeyi kullanmanızdır. Vatandaşına yalnızca bir seçmen gözüyle bakmandır.

Son olaylarda öğrencilik böyle olmaz diye öğrencileri eleştiren başbakanımızın böylece yaptığı gaflara başka bir tane daha eklemiş oldu. Ben de o zaman soruyorum, e peki başbakanlık böyle mi yapılır diye. Bilmiyorsan devlet yönetmelik bilmem neyini aç oku. Bak! başbakanın görev tanımına... Senin yaptığın gibi mi diye. Ki daha ne çok var...

Son olarak AK Partili Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı Melih beyi'nin yaptığı bir gaf geldi Ak’lıma. Özellikle Ankaralılar bilir. Geçen yıl çektiğimiz susuzluğu, Melih beyin nasıl jet hızıyla çözdüğünü. Bilmeyenler için özetleyeyim. Geçen yıl Ankara’ya Kızılırmak’tan su getirmişti Melih beyimiz. Proje bitip borular döşendikten ve gelen suyun yeterince arıtılıp arıtılmadığını netleştirmeden, büyük büyük reklam afişleri hazırladı Melih beyimiz. Sloganı ise şöyleydi. Nasıl başardık ama... 10 yılda bitmesi planlanan projeyi, 1,5 yılda bitirdik. Sloganın rezaletine ve gafına bakar mısınız? (:

Bu mesaj şu anlama geliyor. Yani biz bu projeyi 10 yıla yaymış ve 10 yıl boyunca milleti uyutmayı planlamıştık ama Ankara’daki su taşmaları ve beklenmedik su borularının patlamasıyla bu planımız alt üst oldu ve biz de 1,5 yılda bitirmek zorunda kaldık. İşte kaçırılan ince ayrıtı tam da burada. Madem 1,5 yılda da yapılabiliyordu bu olay, bunu neden ancak 10 yılda yapılır diye plan yaptınız?

3 Yorum:

sufi dedi ki... 14 Aralık 2010 07:39  

Seni de sinirlendirdiler ya!
Söylediğin herşeye bir cevabı olacaktır malum zatın eminim.O konuşacak ve biz dinleyeceğiz çaresiz şimdilik.Sevgilerimle.

Ömero dedi ki... 16 Aralık 2010 13:37  

Hem de nasıl sufi...
Olaylara ayna tutup baktığımızda ister istemez tersini görürüz. Ben de maalesef düz bakamıyorum. Bu da insanının zihnini çekilmez hâle getiriyor.

İnsan üzülüyor, çıkarabildiği kadar sesini çıkarıyor, yazıyor çiziyor ama maalesef bunların ve diğer tüm siyasi kanalların gücünü bastıramıyor. Olmamasından iyi ama. Direnç her zaman işe yarar. İnsanı, insandan olanı ayakta tutar.

Bazı filmler vardır, ütopik olaylar ve mesajlar verir. Örneğin bir ülkenin milletin başına bir felaket gelmiştir ya da orayı zombiler basmıştır ve o hatta kalan bir avuç insan yeni yerler, yeni hayatlara yürürler. Yeniden başlarlar her şeye. Kesinlikle karamsar değilim ama ülkenin sağlıklı ve demoktarik yapılanması için bu yeniden başlangıca ihtiyaç var. Tıpkı kurtuluş savaşından çıktığımız tarihlerdeki gibi ama bu kez bozulmadan, dejenere olmadan. Halkın hak ettiği gibi yaşayıp yönetildiği bir başlangıç ama işte insanın o bozuk doğası bir gün gelip yine onu buluyor ve rahatlık batıp artık insan "biraz da kötü olalım" dercesine kötü olmaya başlıyor ya da bilmiyorum. Açıklaması belki başka türlüdür ama olan işte yine insanın kendisine oluyor.

sufi dedi ki... 17 Aralık 2010 09:31  

Sevgili Ömero;
Dikkat et bak malum zat hep kendini anlatıyor.Tüm isnatlarında argo dilinde, suçlamalarında kendi yaptıkları.Saman altından su yürütüyorlar diyor: kendi.İftira ediyorlar diyor:kendi.Adam kendini anlatıyor arkadaş.Ele veriyor konuşmalarıyla kendini.Aynayı ben hep ona tutuyorum sen gibi.Sevgilerimle.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......