! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
"KUMSALDAKİ İZLER"
4 Mart - 3 Nisan 2011
Açılış: 4 Mart 2011 CUMA, saat:18.00 - 20.00

G&G SANAT GALERİSİ
Adres: Yıldızevler Mah.Hollanda Cad.No:54 /A
Şehit Mustafa Doğan Sok.sonu.
Çankaya / ANKARA
www.ggsanat.com


1955 yılında Perşembe'de (Ordu) doğdu. 1979 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş bölümünden mezun oldu. Daha sonra lisans tamamladı. Uzun yıllar sanat eğitimciliği yaptı, çocuk kitapları resimledi. Birleşmiş Ressam¬lar ve Heykeltıraşlar Derneği yönetim kurullarında görev aldı. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyeliği, Ankara Çağdaş Sanatlar Vakfı İÇAGSAVİ ile Yeniden Sanat Grubu, Grup Tayfın kurucu üyesi oldu. Ulusal ve Uluslararası Sanat Festivallerinde eserleri sergilendi. Çalışmaları hakkında kitap, ansiklopedik sözlük, sanat dergisi, katalog ve basında çok sayıda röportaj ile değerlendirme yazıları yayınlandı. Çorum 1.Ulusal Res-samlar Buluşması, Gaziantep 1.Uluslararası Ressamlar Çalıştayı. Sapan¬ca Portakal Çiçeği II. Uluslararası Sanat Kolonisi gibi etkinlikler ile Devlet Resim ve Heykel Yarışması, Şefik Bursalı Ulusal Resim Yarışması ve Mustafa Ayaz Müzesi I.Resim Yarışması'nda seçici kurul üyeliği yaptı.

Sanatçının resimlerinin esin kaynağı, Anadolu Uygarlıklarına ait heykeller, mozaikler, rölyefler, fresk ve lahitler'dir. Yağlıboya tekniğinde resmedilmeleri zor olan bu görsel değerleri resmin arka planında figüratif veya geometrik formlarla yeniden yorumlayıp, resmi bunun üzerine inşa etmek¬tedir. Onun resimlerinde zaman kavramı yok olur. Tarihsel süreçte günümüzden, geriye doğru gön-dermeler yapar. Fantastik ve sürrealizme yakın bir anlatım dili vardır. Evrensel Türk Resmi'nin kendi kimliğini yaratmasında Anadolu Uygarlıklarımın temel alınması gerektiğine inanır. Ona göre Türk sanatçısının parmak izi bu topraklardaki on bin yıllık "Görsel Tarih'tir.

20.kişisel sergisini açan sanatçı, 250 nin üzerinde yurt içi ve yurt dışı karma sergilere eserler ver¬di. Başta Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Kültür Bakanlığı ile Ankara Valiliği, Ordu Valiliği, Kastamonu Valiliği, T.C Ziraat Bankası, Emlak Bank, Türkiye — Kalkınma Bankası, Vakıfbank, Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi, şirketler, özel kolleksiyonlar ve ABD, Fransa, Rusya gibi ülke özel koleksiyonlarında eser¬leri bulunmaktadır. Sanatçı çalışmalarını Ankara'da kendi atölyesinde sürdürmektedir ve halen Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......