! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Jose Abreu adlı çok zengin bir adam 1975 te kendi finanse ettiği, El Sistema programıyla Venezuela'da ki binlerce sokak çocuklarını koruması altına almış ve tümüne enstrüman çalmayı öğrettirmiş.

Aradan geçen 35 sene sonunda bu çocukların büyük başarılarıyla ülkeleri Venezuela klasik müzik alanında dünyanın merkezi olmuştur.

150,000'den fazla sokak çocuğu kullandıkları enstrümanın iyi bir virtüözü olup bu yetenekleriyle de dünyanın en iyi orkestralarında çalıyorlar.
Yalnızca başkentlerinde 30'dan fazla senfoni orkestraları var.

Aşağıdaki linkte İngiltere kraliyette verilen konserde Los Angeles Philarmonic'in şefi olarak yöneten 29 yaşındaki Gustavo Dudamel sokak çocukluğundan orkestra şefliğine giden başarısını izleyiniz… (Selma Gomdeniz)

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......