! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Bu Yıl İkincisi Düzenlenmekte Olan Uluslararası Mardin Resim Sempozyumu, 21 Mart'taki Açılışını Bir Basın Toplantısı Ve Ardından Da Bir Sergi Açılışıyla Gerçekleşiyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenmekte olan uluslararası Mardin resim sempozyumu, 21 mart'taki açılışını bir basın toplantısı ve ardından da bir sergi açılışıyla gerçekleşiyor. "Medeniyetler Buluşması" olarak saptanan sempozyumun organizasyonunu ise, GAP İdaresi ve Mardin Valiliğinden aldıkları destekle, Fahrettin Kuzu ve Şerif Kino üstleniyorlar.

4 Nisan'da sona erecek olan sempozyumda, Türkiye'den katılan Devrim Erbil, Halil Akdeniz, Nadide Akdeniz, İsmet Yedikardeş, Nur Gökbulut, Zahit Büyükişliyen, Hüsamettin Koçan, Süleyman Saim Tekcan, Nüzhet Kutluğ, Altan Çelem, Adil Salih, Serdar Şencan, Şenol Yorozlu, Mustafa Horasan, Reşat Başar, Alptamer Ulukılıç, Basri Erdem ve Bünyamin Özgültekin'in yanı sıra, yurtdışından da Mats Lyden, Anders Adelgren, Pontus Raud, Nejla Gür, Gerhard Scharnhorst, Thomas Wöhrmann, Aantoniy Sofev, Walery Yemtsew, Petrı Fazlı, Gorbenko Svıatoslav, Viktoria Aamalyanovich, Dmıtri Novac, Hamid Namdar, Ferhad Khalil, Yaghub Ammameh Pich davet edilen on beş yabancı sanatçı da yer alıyor.

Diğer yandan bu sempozyumda sanat yazarları da bulunuyor. Emre Zeytinoğlu, Canan Beykal, Kıymet Giray, Ayşegül Sönmez, A. Kadir Günyaz, Kaya Özsezgin, Ümit Gezgin ve Hülya Küpçüoğlu, 22 Mart ve 3 Nisan tarihlerinde kimi sanatçıların da katılımıyla düzenlenen, iki ayrı panelde Mardinliler ile birlikte olacaklar.

Uluslararası Mardin Resim Sempozyumu, bir yandan Mardinlileri sanatla buluştururken, diğer yandan da, sempozyumdaki katılımcı sanatçıların bağışladıkları eserler ile bir Modern Sanat Müzesi kurmak amacına yöneliyor. Vilayet Binası'na ait sanat galerisinde sergilenmeye başlanan eserlerin, ileriki tarihlerde, yeni bir müze binasına taşınması planlanıyor.

Ayrıca Mardin'e gelerek, kentte dinamik bir sanat ortamı oluşturacak sanatçılar ile sanat yazarlarına bu kenti daha iyi tanıtabilmek için, bu organizasyonda bir de gezi programına yer veriliyor. Program Darül Zaferan, Dara Zindanları, Beyaz Su, Midyat, Savur, Hasankeyf gibi, kentin en ünlü yerlerini içeriyor.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......