! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
1. İstanbul Yaz Sergisi 8 Haziran -31 Temmuz tarihleri arasında 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında Sanat Limanı sıfatını kazanan Antrepo No5 binasında gerçekleşecek. Türkiye'nin en geniş "katılıma açık" sergisi, alanının ustaları ile genç yeteneklerini hiyerarşiden arındırılmış demokratik bir sanat ortamında sanatseverlerle buluşturuyor. Geniş fiyat aralığı sunarak bir sanat eseri sahibi olabilme fırsatı sunuyor.

Aynı zamanda genç sanatçıların ödüllendirileceği, yerli yabancı uzmanların yer aldığı seminerlerin de gerçekleşeceği etkinlik, kültür sanat adına durağan geçen yaz dönemini de hareketlendirmeyi hedefliyor.

Katılmak isteyen sanatçılara bir hatırlatma; son başvuru tarihi 29 Nisan 2011.Katılım adresi ve geniş bilgi için: http://www.istanbulyazsergisi.com

Hakkında:
Time Out İstanbul, Londra menşeili Time Out International’ın ilk lisanslı yayınıdır.
10 yıldır İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan yaşam dergisi Time Out İstanbul, 10.yılına özel düzenlediği Time Out Live etkinlik dizisiyle kültür-sanat ortamını hareketlendirmekte, bu etkinlik dizisinin en önemli ürünü İstanbul Yaz Sergisi ile sanat platformuna ve şehre bir değer kazandırmayı hedeflemektedir. Time Out İstanbul’un Genel Yayın Yönetmeni Deniz Huysal, yayıncı kimliğinin yanı sıra Central Saint Martins College of Art & Design mezunudur. Fotoğraftan baskıya, resimden filme sanatın tüm disiplinlerinde çalışmış ve son olarak grafik tasarım branşında yoğunlaşmıştır. Time Out Istanbul kurumsal iletişimin hemen her alanında hizmet veren çok yönlü yayıncılık şirketi Ajans Medya tarafından çıkartılmaktadır.

Beyaz Art 2006 yılında Aziz Karadeniz tarafından kurulmuş bir Aşada Karadeniz Yatırım Holding A.Ş. kuruluşudur. Beyaz Art bünyesinde faaliyet gösteren Beyaz Müzayede kuruluşundan itibaren Türk Çağdaş ve Modern Sanatı'nın lider müzayede kuruluşu olmuştur. 2010 yılında 23milyon doları aşan satışları ile Beyaz Müzayede gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yerleşik tüm müzayede şirketleri arasında Türk Çağdaş ve Modern Sanat alanında birincilik konumunu devam ettirmiştir. Beyaz Müzayede müzayedecilik alanında getirmiş olduğu birçok yenilikle birlikte Türk Çağdaş ve Modern Sanatı'nın ikincil piyasasının oluşmasına öncülük etmiştir.


İstanbul Yaz Sergisi (IYS) Başvuru ve Katılım Şartnamesi

 1. İstanbul Yaz Sergisi 2011 (kısaca IYS 2011) yaş kriterine uygun her Sanatçıya başvuru hakkı tanımaktadır.
 2. Sergiye katılabilmek için Sanatçı yaşının 18 veya üstü olması şarttır.
 3. Sergiye katılım için başvuru yapacak Sanatçıların başvuru formunu doldurması ve başvuru ücretini Başvuru Formu’nda yazılı banka hesabına yatırmış olması gerekmektedir. Başvurular online veya posta yolu ile yapılabilir.
 4. Sergiye her Sanatçı en az 3 en fazla 6 adet eser ile başvurabilir.
 5. Eserlerin kaydı, depolanması, sigortalanması ve her türlü muamelesi için Başvuru Ücreti eser başına 25 Türk Lirası’dır, Başvuru Ücreti iade edilmez.
 6. Son Başvurma Tarihi 16 Mayıs 2011’dir.
 7. Başvurusu yapılan eserlerin daha önce sergilenmemiş, yayınlanmamış ve/veya herhangi bir yarışmaya katılmamış olması şarttır.
 8. Başvurusu yapılan eserlerin Başvuru Ücreti’nin bankaya yatırılmasını takiben 10 gün içinde Sanatçı tarafından BeyazSpace, İz Plaza Giz, Kat 17, Maslak İstanbul adresine (Teslimat Adresi) teslim edilmesi gerekmektedir.
 9. Eser başvurusu yapan Sanatçı teslimat sırasında IYS Başvuru Formu ve işbu IYS Başvuru ve Katılım Şartnamesi’ni imzalayıp, ekinde Nüfus Cüzdanı (arkalı önlü) fotokopisi ile birlikte IYS yetkilisine teslim etmesi gereklidir.
 10. Sanatçıların eserlerini sergilemeye hazır bir şekilde (yani çerçeveli vs. haliyle) teslim etmesi şarttır.
 11. Sanatçıların başvurusunu yapacağı eserlerin türü ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur. Resim, heykel, fotoğraf, video, enstalasyon gibi farklı alanlarda eserlerle Sergi için başvuruda bulunmak mümkündür.
 12. Teknik ve ebat açısından sınırlama olmamakla birlikte, Sanatçının başvurusunu yaptığı eserlerin Sanatçının üslup, içerik ve ebat olarak önemli yapıtı niteliğinde olması tavsiye edilir.
 13. Tüm eser başvuruları Çağdaş Sanat dalında uzman yerli ve yabancı üyelerden oluşan IYS Seçici Jürisi tarafından değerlendirilip, her eser için Sergiye kabul edilip edilmeme hususunda oylama yapılır. IYS Seçici Jürisi tarafından olumsuz oylanan eserler Sergiye katılamaz.
 14. Sergiye kabul edilmeyen eserlerin ilgili Sanatçılara geri iade bildirimi yapılmasını takiben 10 gün içinde sözkonusu eserlerin Sanatçılar tarafından yukarıdaki Teslimat Adresi’nden geri teslim alınması gerekir. Zamanında teslim alınmayan her eser için günlük 10 Türk Lirası Depolama Ücreti alınır. Sergiye kabul edilmeyen eserler ile ilgili Başvuru Ücreti iade edilmez.
 15. Sergiye katılan eserler IYS yetkililerince belirlenen (ve değiştirilebilen) Sergi Süresi boyunca sergilenir.
 16. IYS yetkililerinin Liste Fiyatı üzerinden 10% indirim yapma hakkı vardır. Satılan eserlerden Satış Fiyatı üzerinden 30% Satış Komisyonu kesilir. Satış Komisyonu kesildikten sonra kalan Satış Hasılatı Sanatçılara Sergi bitiminden 2 ay sonra ödenir. Alıcı tarafından bedeli ödenmemiş eserler ile ilgili Sanatçılara ödeme yapılamaz, ancak Sanatçıların Sergi bitiminden 3 ay sonrasına kadar ödemesi yapılmamış eserlerin satışını iptal etme ve sözkonusu eserleri geri teslim alma hakkı vardır.
 17. IYS Organizasyonu’nun Sergi sonunda satılmamış olan eserlerin bir kısmını veya tümünü Sergi bitişini takip eden 3 ay süresince tutma ve bu sürede aynı şartlarda (Sergi esnasındaki geçerli şartlar) satma hakkı vardır.
 18. Satılmayan eserler ile ilgili Sanatçılara geri iade bildirimi yapılmasını takiben 10 gün içinde sözkonusu eserlerin Sanatçılar tarafından yukarıdaki Teslimat Adresi’nden geri teslim alınması gerekir. Zamanında teslim alınmayan her eser için günlük 10 Türk Lirası Depolama Ücreti alınır. Satılmayan eserler ile ilgili Başvuru Ücreti iade edilmez.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......