! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Amerikan hava yolu şirketi American Airlines iflas koruma başvurusu yaptı

30 Kasım 2011 Çarşamba - Hürriyet gazetesi'nin haberine göre; Şirketten yapılan açıklamada iflas süreci boyunca uçuşların normal seyrinde devam etmesinin beklendiği vurgulandı.

American Airlines, 11 Eylül sonrasında ABD'de iflas başvurusunda bulunmayan tek büyük havayolu şirketiydi. Diğer hava yolları iflastan faydalanarak çalışanları ile yeni anlaşmalar yapmış ve iş gücü maliyetlerini kısıp, emekli sandıklarını özelleştirerek bütçelerinin üzerindeki büyük yüklerden kurtulmuşlardı.Teksas merkezli şirket, çalışanlarının maaş ve diğer giderleri için diğer havayollarından 600 milyon dolar daha fazla harcamak zorunda kaldığını söylüyor.

American Airlines'ın göreve yeni atanan Yönetim Kurulu Başkanı Thomas Horton bu süreçten daha sağlıklı bir şirket olarak çıkacaklarına emin olduklarını söyledi.

Horton "Dünya piyasalarında varlığımızı güçlü bir şekilde sürdürmeye kararlıyız. Mükemmeliyet ve yenilikçiliği ile ünlü bir küresel lider olarak, daha güçlü çıkacağız." diye konuştu.
Thomas Horton sendikalarla pazarlık yaparak işgücü maliyetlerini rekabete uygun düzeylere çekmeye çalışacaklarını da belirtti.

Sendikalar: Sorun başka
İflas koruma başvurusu, şirketleri alacaklılarına karşı koruyup zaman kazandırıyor. Bu sürede alacaklılar ve çalışanlarla yeni anlaşmalar imzalanıyor.

American Airlines'ın sahibi olan ve onunla birlikte iflas başvurusunda bulunan AMR şirketi, başvuruda 24,72 milyar dolarlık malvarlığı, 29,55 milyar dolar yükümlülüğü ve 4,1 milyar dolar nakit parası olduğunu bildirdi.

Sendikalar ise sorunun işgücü maliyetinden çok, faaliyet alanları ve gelir stratejisi olduğunu kaydediyor.

Sendikalara göre yeniden yapılanma süreci 18 ay sürecek.

1 Yorum:

Femme Fatale dedi ki... 5 Aralık 2011 14:18  

evet bizdeki köylü ruhlu şirketlerin, karısına çek hesabı ve vergi levhası açan esnafların aksine, onların iflası aslında iflas etmek değil iflas edebilirim beni koruyun demek

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......