! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
"Terör örgütüne yardım" gerekçesiyle Grup Yorum bileti satmama kararı alan Biletix, dün olayın medyaya yansıması ve hızla büyük bir tepki görerek bir boykot kampanyasına dönüşmesi karşısında kıvırarak "hukuki engel olup olmadığının netleşmesini" beklediklerini açıkladı.

Dün, Biletix şirketinin Grup Yorum’un konser biletlerini, "terör örgütüne yardım gidiyor" gerekçesiyle satmama kararı aldığı haberleri basına yansıdı. Geçtiğimiz hafta Bursa’da yapılacak konser öncesi Biletix’le görüşme yapan Grup Yorum’un organizatörlerine, Biletix yetkilileri, "Biletix’in kararı var. Grup Yorum biletleri ile örgüte yardım yapılıyor, satamayız" diyerek taleplerini geri çevirdi.Bu haber, sosyal medyada büyük tepkiye sebep oldu. Birkaç saat içerisinde Biletix'i boykot hareketi başladı. Ve akşam saatlerinde şirketten açıklama geldi.

Grup Yorum konseri biletlerinin satışının engellendiği haberleri ve sosyal medyada bu yönde başlatılan boykot kampanyasını üzülerek takip ettiklerini belirten Biletix, "Grup Yorum konser biletlerinin satışına ambargo koyduğumuza yönelik açıklama ve yorumlar, hiç bir doğruluk payı içermemektedir" dedi.

9 Şubat'ta kendilerine gelen satış talebini değerlendirmeye alarak, konuyla ilgili çalışmalarına başladıklarını belirten Biletix, "Konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak, basına da yansımış olan yargı kararının içeriğinin anlaşılması ve şirketimizin faaliyetlerine olan etkisini netleştirmek amacıyla, başvurumuza parallel olarak firmamız avukatları çalışmalarına başlamışlardır. Satışın önünde hukuki bir engel olup olmadığının netleşmesinin ardından, her ticari işletme gibi organizasyon ile ilgili son kararımızı alarak uygulamaya koyacağız" dedi.

(SOL - Haber Merkezi)

1 Yorum:

neslinnce dedi ki... 14 Şubat 2012 12:45  

yardım ediyorlar ise ve zerre kadar bunda şüphesi varsa biletixin satmasın. Ne olacak grup yorumun biletini satmazsa batmaz ya biletix. İyi de etmiş oh olsun. Kimse de gitmesin onların konserine. 2 şehit var bugün. Asabımı bozuyor bunların hepsi.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......