! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Bu yazı Bülent Yavuz Yılmaz tarafından kaleme alınmış, adı geçen şahıslara ulaşması adına yayınlanmıştır.

Sanat insana Allah tarafından kendini anlatma yollarının en güzeli olarak verilmiştir. Toplumlarda sanatı tam anlamıyla özümsemiş insanlar her zaman için fark yaratırlar. Çevrelerininde bu fark çeşmesinden içmelerine vesile olurlar.

Fakat bizim toplumumuzda sözde sanat emekçileri, sözde sanat severler, sözde sanata ve sanatçıya destek verenler, sözde, sözde, sözdeler kendini sanata adamış insanların gerçek emeklerini sömürerek bu hayatta kendilerine yer edinmeye çalışmaktadır. Belki bulduklarını sanmaktadır.

Evet o çok meşhur Tevfik İhtiyar Sanat Galerisi sahibi; O gençlere her yıl destek amaçlıgenç ressamlar yarışması düzenleyen ve eserlerini müzayedelerde satmaya çalışan Tevfik Bey. Kısaca siz sanat severlere bahsetmek istiyorum. Sebebi halka ayrı sanat camiasına ayrı görünmesidir. Bana ait iki resmimi İstanbul Antik-Kış Müzayedesi (26/12/2010) ve Alif Art Genç Sanatçılar Müzayedesi (27/11/2010)' n de satarak karşılığı olan ücretimi iki yıldan fazladır her arayıp söylememe rağmen ödemedi. Hatta son bir aydır her aradığımda galeride olmadığı söylendi.Peki sanatçı ve sanatçının yanında olanlar, bu işe gönlünü, yüreğini vermiş sizlere soruyorum: Bu mu sanatçının emeğine saygı, bu mu genç sanatçıya destek vermek, bu mu sanatçının emeğinin karşılığını vermek? Hafızalarınızı zorlamadan hatırlayacaksınız, çok yakın bir zaman içinde değilmiydi icralık olan galeriyi yine bu sanatçılar kendi emeği ile gönlünden koparıp verdiği eserleri ile müzayede düzenleyip kurtarmadı mı? Eğer düzen bu ise vay Türk sanatının haline.

NOT: Eserlerim Usta Gençler Genç Ustalar sergisi sonrasında tamamen benim bilgim dışında müzayedeye verilmiş olup tesadüfen lebriz sayfamdaki müzayede bilgi bankasında karşıma çıkmıştır. Ayrıca ben sadece sesimi duyurmak isteyen tek bir genç sanatçıyım. Benim dışımdaki genç arkadaşlara da sesleniyorum lütfen sesinizi yükseltin.

Bülent Yavuz Yılmaz

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......