! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Güzel Sanatlar alanında ortak bir buluşma noktası oluşturmayı hedefleyen Atölye Gazetesi’nin ilk sayısı yayımlandı.

Bağımsız gazeteciler ve sanatçılar tarafından yayımlanan Güzel Sanatlar Platformu Atölye Gazetesi’nin ilk sayısı Mart 2012’de yayımlandı.

İki ayda bir yayımlanan Atölye, “Yaşam için Sanat” ilkesiyle, Güzel Sanatlara ilgi duyanların da keyif alarak okuyabileceği yalın ve sade bir dil kullanıyor.

Güzel Sanatlar alanındaki irdelemeye açık konuları gündeme getirerek çözüm odaklı bir tartışma ortamı yaratan Atölye Gazetesi, Türkiye ve dünyadaki sanat gündemini hem takip ediyor hem de oluşturuyor.

Gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yasemin Dağ, Atölye ile ilgili olarak şunları belirtti: “Sanatla ve sanatçılarla çevirili olmakla beraber, gazetecilik kökenli yayıncılar olarak, tarafsızlık ve özgür ifade ilkeleriyle ilerlemeyi öngörüyoruz. Atölye’de farklı, hatta zaman zaman zıt görüşleri bir araya toplarken, temel hedefimiz tarafların birbirini anlamasını ve ortak buluşma noktalarının bulunmasını sağlamak olacaktır. Sanatın ve sanatçının gelişimi için ortak hedeflerin ve ortak zekanın oluşturulması gerektiğine inanıyor, bu doğrultuda çabalıyoruz.


Atölye, bir yayınevinin değil, bir yazı işleri ekibinin değil, güzel sanatlarla ilgili herkesin gazetesidir ve herkesin paylaşımlarıyla, görüşleriyle büyüyecektir. Sanatın değerini, şiirselliğini, bireylere ve kitlelere kattığı anlamı aklımızdan çıkarmadan, sanat dünyasının ilişkilerini, finansal bağlantılarını ve sanatçıların sorumluluk, hak ve ihtiyaçlarını gündeme taşıyacağız”.

Ücretsiz olarak dağıtılan gazeteye online olarak www.gazeteatolye.com sitesinin arşivinden ulaşmak mümkün.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......