! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü kendi akademik alanında ücretsiz bir konferans düzenliyor. Tam gün sürecekYeni Medya Konferansı‘nda hızla büyüyen ‘yeni medya’ dünyası tecrübeli konuşmacılarla, çeşitli açılardan tartışmaya açılacak.

Cibali Kampüsünde düzenlenecek konferans, yeni medya kültürünün bireylere tanıdığı yayıncılık insiyatifini ve bunun seyrini, dijital yerlileri, bu düzenin getirdiği yeni hukuk kurallarını ve ahlaki/psikolojik kabulleri masaya yatıracak. Yeni medyada pazarlama, siyaset kavramları da konuşulacak.

Basılı ve görüntülü medyanın tarihi çok eskilere gidebilir ama çevremizi saran internet odaklı yeni meyda oldukça güçlü ve hızlı bir değişim içinde. 2004 yılından itibaren ‘yeni medya’ alanını akademik eğitim kapsamına alan Kadir Has Üniversitesi, 8 yılın birikimini 26 Nisan 2012 Perşembe günü katılımcılara aktarmayı istiyor.


Dünya nüfusunun yaklaşık 1/3′inin internet kullanıcısı olduğunu ve yeni neslin online iletişim ile olan sıkı birlikteliğini düşünürsek yeni medyanın etkisini kesinlikle daha ciddi ve geniş olarak ele almamız gerekiyor. Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat‘ın şu sözleri de bunu daha iyi açıklıyor;

Yeni Medya sadece internet değil mobil ve diğer ağlardaki hizmetlerin de tamamını kapsayan bir üst kavram. Yeni Medya kullanımında, 35 milyon internet ve 62 milyon cep telefonu kullanıcısıyla dünyanın önde gelen ülkelerinden biri Türkiye. Özellikle gençler için burası her gün uzun saatlerini geçirdikleri alternatif bir yaşam alanı. Hal böyleyken Yeni Medya sadece yayıncılık yönüyle ele alınmakta ve adeta geleneksel medyanın bir alternatifi gibi kısıtlı bir tanım içinde algılanmaktadır. İşte bu konferans, Yeni Medya’yı bireysel, sosyal, kültürel, ekonomik ve politik yönleriyle ele alması yönünden önemli bir görev yüklenmektedir.
Kadir Has Üniversitesi olarak, Yeni Medya alanında ülkemizin akademik birikimi ile sektörel deneyimini bir arada harmanlayan bu ilk konferansa konuyla ilgili herkesi davet ediyoruz.

Konferans katılım ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......