! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Günümüzde 24 saatini geçirebildiğimiz internetteki ilk fotoğrafı merak ediyor musunuz?
Bu fotoğraf, size ilk bakışta hergün karşılaştığınız kötü photoshop örneği görüntülerden biri gibi gelebilir.

Ancak bu fotoğrafın çok önemli bir özelliği var. Yaklaşık 20 yıl önce çekilen fotoğraf, aynı zamanda internete yüklenen ilk fotoğraf olma özelliğini de taşıyor.

Motherboard sitesi, fotoğrafın hikayesini araştırdı ve fotoğrafın Silvano de Gennaro tarafından çekildiğini ortaya çıkardı.

Fotoğraftaki bayanlar ise, CERN çalışanlarından oluşan bir eğlence grubunun üyeleri. World Wide Web’in yaratıcısı olan Tim Berners Lee, fotoğrafın çekildiği dönemde, günümüzde Higgs Bozonu konusu ile gündemde olan CERN laboratuvarlarında çalışıyordu.

Berners-Lee ve ekibi, “ağ” sistemlerinin yeni versiyonunu test edebilmek için bir fotoğrafa ihtiyaç duydular ve Gennaro’dan bu fotoğrafı aldılar.

Projede çalışan programcılardan Jean-François Groff, “Yönetimi CERN’in internete bağlanmasına ikna edebilmek için, onun ne kadar faydalı olabileceğini göstermemiz gerekiyordu.” diyor ve ekliyor:
“Bu yüzden sadece ciddi şeyleri yüklemiştik. Yani aslında ‘Haydi eğlenceli bir şey yapalım’ demek, devrim yaratacak bir durumdu.”

Fotoğrafın photoshop ile işlenmiş versiyonunun üzerinde yazan “Les Horribles Cernettes” yazısı “Korkunç CERN kızları” anlamına geliyor..

0 Yorum:

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......