! Anladım ki anlamak yetmiyor

her şey aynıdır, yalnızca biz farklı görürüz

-.---Yazılar e-postana gelsin ↓

e-postanızı yazın:


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
NASA, çocukların uzayla ilgili dikkatini çekmek için sevilen oyun “Angry Birds”e ev sahipliği yapıyor…

Angry Birds-NASA işbirliği kapsamında, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kadar giden “Angry Birds”, İstanbul Marmara Forum’daki Uzay Sergisi’nde de çocuklarla buluşuyor.

NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi), bilimsel araştırmalarına hız kesmeden devam ederken, çocukların ve gençlerin uzayla ilgili dikkatini çekmek ve merak uyandırmak için ilginç bir işbirliğine imza attı.

Tüm dünyada fenomen oyun “Angry Birds”in Uzay versiyonu NASA işbirliğiyle tanıtıldı. Bu kapsamda ünlü kırmızı kuş, Uluslararası Uzay Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde, astronot Don Pettit, 386 kilometre yükseklikte, Angry Birds oynayarak yerçekimsiz ortamla ilgili bilgi verdi ve oyunda görülen hareketlerin gerçeğini eğlenceli bir dille anlattı.

NASA’nın gençleri uzay bilimine yakınlaştırmak için desteklediği ve İstanbul Marmara Forum’da açılan Uzay Sergisi’nde de Rovio Entertainment tarafından geliştirilen Angry Birds oyuncakları sunuluyor. NASA lisansıyla gerçekleştirilen ABD dışındaki en kapsamlı uzay sergisi “NASA: A HUMAN ADVENTURE”da özel bir standda oyun oynanabiliyor, dev sapanda fırlatılma anı yaşatılıyor.

Marmara Forum içerisinde yeralan Expo Center’da 2.500 m²lik alanda kurulan sergide 300’den fazla özel parça, NASA koleksiyonuna ait uzaya gitmiş gelmiş 100’den fazla orjinal parça ve uzay araçlarının çok büyük bölümlerinin özel maketleri bulunuyor. NASA, bu gibi projeleri çocukların ve gençlerin fizik ve uzay bilimine merakını pekiştirmek, sorularına yanıt vermek için destekliyor. Sergi bugüne kadar 1,5 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.Biletler Biletix’de…
www.nasasergisi.com, www.istanbulexhibitions.com
Sergi Adresi: Marmara Forum içerisinde yer alan Expo Center
Bakırköy Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı 3, İstanbul – Avrupa Tel: 0212 414 9494

1 Yorum:

ozgehan dedi ki... 6 Şubat 2013 23:08  

bende gittim sergiye ama neden koca sergide o kadar çok yazacak sey varken? angry birds standı hakkında yazmışsın anlayamadım???

Konuyla ilgili düşüncelerinizi ekleyin↓

― Lütfen konuya yönelik yorum yapınız.
― Blog'a yönelik yorumlarınızı " Blog Yorumları " sayfasına bırakınız...
― Google Hesabı olmayanlar Yorumlama Biçiminden Adı / URL'yi veya ANONİM seçerek yorum yapabilir...

! Anladım Ki Anlamak Yetmiyor diyenler...

Yazıları

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :... paylaşmak istedikleriniz varsa ...


Site içeriğine (M) ve konulara uygun olduğunu düşündüğünüz haberleri, görselleri, yazıları.. e-posta yoluyla bilgilerini yollayın paylaşalım.

.
..... Her şeyi değil, şeyleri paylaşan site ......